LotniczyTransport

Turkish Airlines przejęły dwa Airbusy, które miały latać dla Rosji

Turkish Airlines otrzymały dwa kolejne Airbusy A350-900, które początkowo miały trafić do floty rosyjskiego Aeroflotu. Samoloty dołączają do dwóch pierwszych, które dotarły w lipcu, a dwa kolejne czekają na dostawę.

Turkish Airlines odbierają dwa kolejne A350

Ponieważ sankcje nałożone na Rosję prawdopodobnie nie zostaną w najbliższym czasie zniesione, Aeroflot nie potrzebował nowych samolotów, więc zostały one przejęte przez Turkish Airlines. Pozostają one jednak w konfiguracji i kolorach wnętrza Aeroflotu oraz mają częściowe malowanie. Pomimo dalszych niespójności produktu i marki, nie jest jasne, jak długo pozostaną one w takim stanie.

Tureckie linie lotnicze otrzymały TC-LGK i TC-LGL 2 sierpnia. Jak podaje Flightradar24, jako pierwszy na lotnisku w Stambule, najbardziej ruchliwym lotnisku Europy w czerwcu, wylądował LGL. Po trzygodzinnym locie z Tuluzy przybył o 15:24 jako Turkish Six Eight Three Zero. Jakieś 21 minut później przybył LGK jako Turkish Six Eight Three Two. Nie wiadomo jeszcze, kiedy samoloty wejdą do komercyjnej służby.

Turkish Airlines posiadają obecnie cztery A350, które miały być używane przez Aeroflot:

  • TC-LGI – wcześniej VP-BXS – przyleciał z Tuluzy 8 lipca i został wprowadzony do służby 11 lipca, lata z lotniska w Stambule do Baku,
  • TC-LGJ – wcześniej VP-BYE – przyleciał z Tuluzy 7 lipca i został wprowadzony do służby 9 lipca, lata z lotniska w Stambule do Dalaman,
  • TC-LGK – wcześniej VP-BYJ – przyleciał z Tuluzy 2 sierpnia,
  • TC-LGL – wcześniej VP-BYB – przyleciał z Tuluzy 2 sierpnia.

Czytaj też: Erdogan chce zmienić nazwę Turkish Airlines, bo kojarzy się z indykiem

Samoloty A350 należące do Turkish Airlines

A350-900 należące do Turkish Airlines mają 329 miejsc, z czego 32 w klasie biznesowej i 297 w ekonomicznej. Z kolei samoloty początkowo planowane dla Aeroflotu mają 316 miejsc, z czego 28 w klasie biznesowej i 288 w ekonomicznej. Mają o 4% mniej miejsc siedzących. Różne konfiguracje łatwo zauważyć w rozkładach dostępnych za pośrednictwem OAG i Cirium. Według najnowszych danych, na około 20 trasach z lotniska w Stambule do końca grudnia będzie można zobaczyć pojazdy z 316 miejscami. Najprawdopodobniej zmieni się to, gdy więcej lotów zostanie przydzielonych dla dwóch nowych samolotów. Trasy tureckich linii lotniczych, wykorzystujące A350, które były planowane dla Aeroflotu, prezentują się obecnie następująco:

Trasy Turkish Airlines wykorzystujące A350
GCMap

Turkish Airlines zaplanowały do sześciu odlotów dziennie przy użyciu swoich 316-miejscowych A350, przy czym maksimum przypada na 3, 4, 10, 17, 18, 24 i 25 września.

Czytaj też: Sankcje nie działają? Działają i to jeszcze z jaką siłą! [ANALIZA]

Aeroflot powraca do Delhi. Rosjanie polecą ukradzionymi samolotami?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button