PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Koreańczycy to mają pomysły! Nie uwierzysz w co zamieniają stare mundury

Wcześniej przewoźnik niszczył stare i zużyte mundury załogi, głównie po to, aby nie wpadły one w niepowołane ręce

Koreańskie linie lotnicze Korean Air przerabiają stare mundury załogi w apteczki pierwszej pomocy. Przewoźnik z siedzibą w Seulu poszukuje nowych ścieżek w realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Korean Air przerabia stare mundury na apteczki

Koreańskie linie lotnicze Korean Air przekazały do ośrodka opieki społecznej dla seniorów oraz szkoły podstawowej w Seulu aż 500 apteczek pierwszej pomocy wykonanych ze starych mundurów załogi. Apteczki zawierają niezbędne lekarstwa ufundowane ze składek pracowników, w tym środki przeciwgorączkowe i leki na kaszel.

Jak informuje portal Simple Flying, Korean Air zmienia mundury załogi w apteczki w ramach trwającej akcji na rzecz zrównoważonego rozwoju, która obejmuje również inne projekty przetwarzania materiałów, w tym kosmetyczki wykonane z wycofanych kamizelek ratunkowych oraz metki identyfikacyjne wykonane ze zdemontowanego samolotu Boeing 777-200ER.

Korean Air zamienia stare mundury w… apteczki pierwszej pomocy 
Korean Air

Czytaj też: Koreański przewoźnik zachęca podróżnych… własnym piwem

Ograniczona liczba 4 000 zrewitalizowanych kosmetyczek została wyprodukowana i udostępniona do zakupu poprzez portal e-Skyshop Korean Air. Dochód ze sprzedaży kosmetyczek miał zostać przekazany globalnej organizacji środowiskowej.

Korean Air

Wcześniej przewoźnik niszczył stare i zużyte mundury załogi, głównie po to, aby nie wpadły one w niepowołane ręce, co mogłoby stwarzać potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jednak Korean Air znalazł o wiele bardziej korzystne zastosowanie dla używanych uniformów i nadał im drugie życie jako zrewitalizowane apteczki pierwszej pomocy przekazywane lokalnej społeczności.

Czytaj też: Korea Południowa, czyli jak najwyższą dzietność świata zamienić na najmniejszą [RAPORT OG]

Linie lotnicze stawiają na zrównoważony rozwój

Należy jednak zauważyć, że to nie tylko koreańskie linie lotnicze angażują się w przetwarzanie mundurów, ponieważ lokalny sąsiad, Asiana Airlines, również włączył się w tę działalność. W zeszłym roku przewoźnik ogłosił, że przetworzy mundury personelu na etui na tablety o rozmiarze 11 cali.

Jak informuje portal Simple Flying, obecnie Asiana Airlines corocznie pozbywa się około 30 000 mundurów. Jednak zamiast spalać te mundury, linie lotnicze znalazły producenta, który potrafił przekształcić używane mundury w etui na tablety. Chociaż etui nie były dostępne do sprzedaży dla ogółu społeczeństwa, były one wręczane jako nagrody dla cenionych klientów i pracowników Asiana Airlines.

Z kolei fiński przewoźnik Finair przetwarza swoje mundury na surowce, z których następnie tworzone są… ławki. W ten sposób linie lotnicze ograniczają liczbę śmieci produkowanych przez branżę lotniczą.

Nic się nie marnuje. Finnair przetwarza stare mundury na… meble

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button