PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku
Gorące newsy

Kolejne zwolnienia w Amazon! Pracę straci 9 tysięcy osób!

Zwolnienia w Amazon są częścią większego trendu w branży technologicznej

Szykują się kolejne zwolnienia w Amazon. Gigant e-commerce zapowiedział zwolnienie dodatkowych 9 tys. pracowników. Jak wskazuje portal Digital Commerce 360, niektóre cięcia etatów dotkną Amazon Web Services, jednostkę przetwarzania w chmurze, która od dawna jest dojną krową detalisty.

Zapowiedziano kolejne zwolnienia w Amazon

Dyrektor generalny Amazon, Andy Jassy ogłosił cięcia wewnętrzne w poniedziałek. Twierdzi, że kolejne zwolnienia w Amazon są wynikiem niepewności gospodarczej i dotkną przede wszystkim pracowników Amazon Web Services, działu reklamy i grupy związanej z usługami streamingu na Twitch.

Biorąc pod uwagę obecną niepewność gospodarczą oraz niepewność, która zaistnieje w najbliższej przyszłości, zdecydowaliśmy się bardziej usprawnić nasze koszty i liczbę pracowników – przekazał Jassy w notatce, opublikowanej później na korporacyjnym blogu Amazona.

Przyszły dyrektor generalny Twitcha zapowiedział we własnym poście na blogu, że cięcia w spółce zależnej dotkną łącznie około 400 osób. Digital Commerce 360 wskazuje, że rzecznik odmówił podania szczegółów na temat tego, jak Amazon rozdzielił resztę zwolnień. Wiadomo jednak, że łącznie gigant e-commerce zwolni 9 tysięcy pracowników.

Czytaj też: UPS ogranicza dostawy dla Amazon i może na tym dobrze wyjść

Wcześniejsze masowe zwolnienia

Amazon zwalniał dotychczas głównie pracowników korporacyjnych, po tym jak w czasie pandemii zatrudnił zbyt wiele osób. Firma niedawno zakończyła falę masowych zwolnień, która objęła około 18 tysięcy pracowników. Zwolnienia rozpoczęły się w listopadzie i objęły przede wszystkim zespoły rekrutacyjne i kadrowe Amazona, jego rozległą grupę detaliczną oraz zespoły zajmujące się urządzeniami.

Jak wskazuje Digital Commerce 360, zwolnienia w Amazon są częścią większego trendu w branży technologicznej, a ich ogłoszenie nastąpiło niecały tydzień po tym, jak Meta zapowiedziała zwolnienie kolejnych 10 tysięcy pracowników i likwidację około 5 tysięcy dodatkowych wolnych stanowisk. Inni giganci technologiczni, w tym Alphabet, Microsoft, Dell Technologies, International Business Machines i eBay, również zmniejszyli liczbę pracowników. Według danych zebranych przez Bloomberg, na początku lutego w całej branży zlikwidowano ponad 67 000 miejsc pracy.

Pod koniec grudnia Amazon zatrudniał 1,54 mln osób na całym świecie. Zdecydowana większość tych pracowników to pracownicy godzinowi, którzy pakują i wysyłają produkty w magazynach. Zanim w listopadzie rozpoczęła się pierwsza runda zwolnień, firma podała, że ​​zatrudnia około 350 000 pracowników korporacyjnych.

Czytaj też: Czego nie można sprzedawać na Amazonie?

Walmart będzie czerpał większe zyski z usług sprzedaży reklam

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button