Magazyny

Panattoni Park Sosnowiec I z nowym najemcą z branży automotive

Dostawca z branży automotive zdecydował się na wynajem powierzchni w inwestycji Panattoni Park Sosnowiec I. Łącznie w 2021 roku najemcy z sektora motoryzacyjnego wynajęli od Panattoni blisko 200 000 m kw. 

Automotive w Sosnowcu

Przedsiębiorstwo z branży automotive decyduje się na wynajem powierzchni w Panattoni Park Sosnowiec I. Grupa Inter Cars SA zajmie powierzchnię 20 000 m kw. ILS Sp. z o.o. – operator logistyczny Grupy Inter Cars SA już dwukrotnie wybrał Panattoni Park Sosnowiec I w ciagu ostatnich trzech miesięcy. Nowa inwestycja ma być obiektem buforowym dla istniejącego już magazynu głównego ILS Sp. z o.o.

ILS Sp. z o.o. to największy dystrybutor części samochodowych w Europie Środkowej i Wschodniej. W ciągu trzech miesięcy podpisano dwie umowy dotyczące najmu 22 000 m kw.

Zobacz także: Panattoni Park Nadarzyn najbardziej ekologiczną inwestycją w Polsce. Powierzchnię wynajął m.in. chiński gigant e-commerce

Justyna Kononowicz, Senior Leasing Manager w Panattoni, powiedziała:

Rynek automotive po spowolnieniu wywołanym pandemią, rozwija się bardzo szybko, a Panattoni jest gotowe aby ten kierunek wesprzeć, dostarczając dostosowaną powierzchnię. Grupa Inter Cars SA to doskonały przykład polskiego biznesu, który podbija zagraniczne rynki i bardzo nas cieszy, że dokładamy do tego swoją cegiełkę. Realizując miliony m kw. w kraju widzimy, że coraz więcej lokalnych biznesów osiąga międzynarodowy zasięg, a błyskawicznie rosnącemu rynkowi magazynowemu pozostaje dostarczenie koniecznego w tym rozwoju zaplecza.

Grupa Inter Cars SA współpracowała z Panattoni już pięć lat temu przy wynajmie powierzchni w Panattoni Park Lublin. W ubiegłym roku przedłużono umowę najmu do 2028 roku. Obiekt znajduje się w bliskim sąsiedztwie drogi S-19, będącej częścią budowanego szlaku Via Carpatia.

Panattoni Park Sosnowiec I

W minionym roku dostawcy z sektora motoryzacyjnego zdecydowali się na wynajem 200 000 m kw. powierzchni wybudowanych przez Panattoni. Inwestycja  Panattoni w Sosnowcu została ulokowana niedaleko drogi S1 prowadzącej do granicy Słowacji w Zwardoniu, jak i autostrady A4 będącej częścią III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego. Panattoni Park Sosnowiec I znajduje się godzinę od granicy z Czechami. W niecałą godzinę można dotrzeć do dwóch międzynarodowych portów lotniczych. Obiekt jest ulokowany ok. 16 km od Katowic i nieco ponad 70 km od Krakowa.

Zobacz także: Światowy rynek finansowy – rosnąca potęga Chin i afrykański koszmar [ANALIZA]

Po zakończeniu inwestycji będzie to jeden z największych obiektów przemysłowych w regionie. Jeszcze w 2021 roku jeden z dostarczonych budynków w ramach projektu przeszedł certyfikację BREEAM International New Construction na poziomie „Excellent”. Inwestycja wyróżnia się proekologicznymi rozwiązaniami z zakresu oszczędności energii. Dzięki nim emisja CO2 zostanie obniżona nawet o połowę, natomiast zużycie wody – o ponad 65% względem wartości bazowych.

Trwa rozbudowa Panattoni Park Wrocław. Nowy budynek znalazł już nabywcę

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button