Info z rynkuMagazyny

Trwa rozbudowa Panattoni Park Wrocław. Nowy budynek znalazł już nabywcę

Panattoni rozbudowuje inwestycję Park Wrocław West Gate. Nowy budynek znalazł już nabywcę, który zajmie 16 200 m kw. powierzchni użytkowej. Inwestycja wyróżnia się dobrą lokalizacją. 

Trwa rozbudowa Panattoni Park Wrocław West Gate

Nowy budynek o powierzchni ponad 16 000 m kw. trafi do międzynarodowego operatora Hellmann Worldwide Logisitcs Polska sp. z o.o. sp.k. Park położony jest w gminie Miękinia, w powiecie średzkim.

Po zakończeniu rozbudowy park logistyczny zajmie powierzchnię ok. 46 900 m kw, a deweloper Panattoni będzie dysponował prawie 2 mln m kw. w regionie Wrocławia i okolic. Według badań stolica Górnego Śląska pozostaje najatrakcyjniejszym miejscem dla biznesu w kraju. Na uwagę zasługuje również dynamicznie rozwijający się rynek magazynowy. Poziom pustostanów jest rekordowo niski, a popyt na powierzchnie komercyjne znacząco przewyższa podaż. Największym wyzwaniem w kolejnych miesiącach pozostanie dostarczenie powierzchni w odpowiedzi na rosnące oczekiwania klientów.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Panattoni sfinalizowało rekordowy zakup gruntów w Szwecji

Szymon WIęcek, Senior Development Manager w Panattoni, powiedział:

Dwukrotna współpraca w jednym roku to zapowiedź owocnej kooperacji Panattoni z Hellmann Worldwide Logistics, więc niecierpliwie czekamy na jej rozwój. Wierzymy, że postawienie na nas to ważny krok w rozwoju firmy, która wybiera ogromną jakość realizacji, jak i strategiczne lokalizacje na mapie Polski dające dostęp do kluczowych rynków w kraju i Europie.

Zobacz także: Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce bardziej atrakcyjne niż w Chinach?

Lokalizacja w regionie Dolnego Śląska

Inwestycja Panattoni Park Wrocław West Gate ceniona jest przede wszystkim ze względu na atrakcyjną lokalizację. Park logistyczny jest dobrze skomunikowany z regionem całego Dolnego Śląska. Park Wrocław West Gate znajduje się ok. 10 km od międzynarodowego portu lotniczego oraz blisko dróg S3, S5 i S8, dzięki czemu dojazd do największych polskich miast jest niezwykle ułatwiony.

Kompleks dwóch budynków (17 600 m kw. i 29 300 m kw.) o docelowej powierzchni 46 900 m kw., jest realizowany według zasad certyfikatu BREEAM. W parku zaimplementowano rozwiązania energooszczędne, jak i wpływające na wellbeing pracowników.

Rekordowy rok Panattoni w Polsce. Transakcje z InPostem i Zalando

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button