Info z rynkuMagazyny

Panattoni stawia na brownfield w Małopolsce. Trwa rozbudowa City Logistics Kraków I

Panattoni inwestuje w Małopolsce, stawiając na brownfield. Trwa budowa City Logistics Kraków I obiektu zlokalizowanego w Nowej Hucie przy ul. Cementowej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S7 oraz niedaleko węzła z autostradą A4.  

Panattoni inwestuje w Małopolsce

Z uwagi na ograniczoną dostępność gruntów rozwój branży logistycznej w Krakowie jest ograniczony. Jednym ze sposobów pozyskiwania terenów jest brownfield, a więc odzyskiwanie gruntów poprzemysłowych.

Deweloper Panattoni zrealizował inwestycję City Logistics Kraków I w prawie 70%. Dostarczona powierzchnia została już wynajęta. Pod Krakowem Panattoni rozwija segment obiektów ostatniej mili, który ma pozwolić na prowadzenie działalności bliżej klienta i pracownika.

Przedsiębiorstwem stawiającym na obiekty ostatniej mili jest m.in. FM Logistic – międzynarodowy operator, który właśnie wynajął 2300 m kw. w City Logistics Kraków I. Jak podano w komunikacie prasowym, deweloper zrealizował narożny cross-dock, a także dostosował do zwiększonych potrzeb najemcy liczbę doków, bram wjazdowych i miejsc parkingowych. W obiekcie zainstalowano także ponadstandardowe doświetlenie światłem naturalnym, które wynosi 10%.

Zobacz także: Brytyjska firma fulfillmentowa Huboo rozpoczyna działalność w Niemczech

Filip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni, powiedział:

Kraków przez swoje położenie i historię jest kluczowym ośrodkiem biznesowym Polski, ale niska dostępność gruntów ogranicza jego możliwości dla sektora nieruchomości przemysłowych. Dlatego, aby zapewnić swoim klientom możliwość rozwoju w najlepszych lokalizacjach, Panattoni odzyskuje grunty poprzemysłowe. Brownfield pozwala wydobywać potencjał stolicy małopolski i rozwijać się w regionie firmom z branży logistyki, handlu, czy odzieżowej, które napędzają atrakcyjność Krakowa i okolic. W Panattoni w dwóch ostatnich latach ok. 1/3 realizacji stanowiły inwestycje typu brownfield. Odzyskiwanie terenów poprzemysłowych to konkretna korzyść dla biznesu, przy jednoczesnym wpisaniu się w Gospodarkę Obiegu Zamkniętego.

Zobacz także: Inflacja w UE – jak na tle innych państw wypada Polska?

Specyficzny rynek krakowski

W przypadku aglomeracji krakowskiej problemem jest brak terenów dostępnych dla inwestycji greenfield. W związku z tym konieczna jest rewitalizacja terenów poprzemysłowych oraz ich ponowne zastosowanie.

Z inwestycji City Logistics Kraków I korzysta firma Raven Sport Sp. z o.o., która zajęła 1600 m kw. Działalność przedsiębiorstwa skupia się na handlu i dystrybucją odzieży, obuwia i sprzętu turystyczno-sportowym.

Inwestycja City Logistics Kraków I powstaje w strategicznej lokalizacji, w jednej z industrialnych dzielnic miasta. Ważnym aspektem jest bliskość drogi S7, która już niedługo połączy obiekt m.in. z Warszawą, czy Gdańskiem na północy. Panattoni wprowadził możliwość wynajęcia minimalnych modułów. SBU pozwala na skorzystanie z minimum 1080 m kw. Elastyczne podejście umożliwia na prowadzenie wielu działalności, w tym logistycznych, produkcyjnych, magazynowych, jak i e-commerce’owych.

Panattoni największym deweloperem przemysłowym w Europie

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button