KolejowyTransport

Podróżni polubili apkę Intercity. Przewoźnik już planuje jej rozwój

Sukces tego kanału sprzedaży zmotywował narodowego przewoźnika do wprowadzania kolejnych usprawnień

Aplikacja mobilna PKP Intercity cieszy się coraz większą popularnością wśród podróżujących. W ubiegłym roku za jej pośrednictwem nabyto prawie 3 miliony biletów. Na początku stycznia bieżącego roku wprowadzono nowe funkcje, usprawniające podróże posiadaczom biletów okresowych oraz Karty Intercity dedykowanej firmom.

Aplikacja mobilna PKP Intercity zyskuje na popularności

Aplikacja mobilna PKP Intercity zyskuje coraz większą popularność wśród podróżujących. W 2023 roku została pobrana 1,1 miliona razy ze sklepów Google Play i App Store, co przełożyło się na sprzedaż 2,7 miliona biletów o łącznej wartości przekraczającej 160 milionów złotych. Sukces tego kanału sprzedaży zmotywował narodowego przewoźnika do wprowadzania kolejnych usprawnień.

Od 8 stycznia w aplikacji możliwe jest pobieranie rezerwacji dla biletów okresowych zakupionych w kasie biletowej oraz dla posiadaczy Kart Intercity. Wcześniej konieczne było odwiedzenie kasy biletowej lub pobranie rezerwacji za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika. Teraz podróżny może zarezerwować miejsce poprzez kilka kliknięć w aplikacji. Dodatkowo, dla posiadaczy Kart Intercity i biletów okresowych, przewoźnik udostępnia w aplikacji opcję dokupienia biletu na przewóz roweru, psa lub bagażu wraz z rezerwacją.

W ubiegłym roku sprzedaliśmy dzięki aplikacji blisko 3 mln biletów o wartości przekraczającej 160 mln zł. To dla nas wyraźny sygnał, by dalej rozwijać ten kanał sprzedaży zdalnej. Dlatego wprowadzamy kolejne ułatwienia dla podróżnych, tym razem w obszarze biletów miesięcznych i kart przeznaczonych dla firm. Na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby pasażerów i staramy się do nich dostosować – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

PKP Intercity

Czytaj też: Narzekają, a i tak kupują. Milion biletów kupionych w apce Intercity

Rozwój kanałów sprzedaży

Szybki i łatwy dostęp do biletów PKP Intercity stanowi kluczowy element przyjętej przez przewoźnika strategii. Z tego powodu rozwijane są różne kanały sprzedaży, za pośrednictwem których firma sprzedaje obecnie 74% wszystkich biletów. Przewoźnik nie tylko rozwija swoją aplikację, ale także udoskonala serwis internetowy do sprzedaży biletów.

Wprowadzony w październiku zeszłego roku system e-IC 2.0 w wersji beta oferuje intuicyjną ścieżkę zakupową, odświeżony design i liczne funkcje, które stają się już standardem w ofercie. Do kluczowych funkcji należą m.in. planowanie podróży „tam i z powrotem”, personalizowane profile zakupowe oraz opcja dodawania biletów do kalendarza. Platforma dodatkowo sugeruje podróżnym najlepsze oferty dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Po podaniu daty urodzenia pasażera, e-IC 2.0 proponuje dostępne ulgi, najbardziej korzystne dla danego przedziału wiekowego.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Rozwijana jest również współpraca z partnerami zewnętrznymi. W ramach jednolitych warunków sprzedaży firma dokonała już sprzedaży ponad 8 milionów biletów o wartości niemal 350 milionów złotych. PKP Intercity nawiązało współpracę z platformami takimi jak KOLEO, e-podróżnik, Skycash, Jakdojade czy mPay. Dodatkowo, przewoźnik podpisał umowy między innymi z Infobus oraz eTravel, przez co sprzedaż na tych stronach rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Intercity już planuje nowe kontrakty. Szykuje się rekordowy rok?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button