PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyInfo z rynkuTransport
Gorące newsy

Break&Wash: Polski start-up podbija stacje benzynowe w całym kraju

Marka Break&Wash zadebiutowała w zeszłym roku, oferując pralko-suszarki w zabudowie zewnętrznej na stacjach benzynowych. Pomysł przypadł do gustu konsumentom, a start-up z miesiąca na miesiąc się rozrasta. Do końca 2022 roku ma być dostępnych 140 automatów pralniczych w całym kraju. 

Nowoczesne urządzenia pralnicze

Break & Wash jest pierwszą firmą w Polsce, która dostarcza gotowe rozwiązania vendingowe pralko-suszarek dla stacji benzynowych. Start-up zaproponował proste w obsłudze pralko-suszarki dla osób podróżujących. Każdy użytkownik płaci 15 zł za pranie i 8 zł za suszenie, a program trwa ok. jednej godziny. Pralkomaty mogą być dostępne zarówno w zabudowie wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Start-up wspierany jest przez Grupę Assay. Break&Wash umożliwia zakup karty przedpłaconej. Może być ona dodatkiem dla przewoźników, którzy chcą zapewnić kierowcom bonus, który jednocześnie będą mogli rozliczyć w kosztach prowadzenia firmy.

Zobacz także: Nowe drogi w 2022 roku. Aż 345 km nowych dróg krajowych!

System działania automatów od Break&Wash

Obecnie urządzenia można znaleźć na największych stacjach w Zgorzelcu, Kątach Wrocławskich czy Wrześni. System działania pralkomatów jest bardzo prosty. Startup chce zacząć korzystać z odnawialnych źródeł energii, aby nie przyczyniać się do degradacji środowiska naturalnego. Część energii do zasilania automatów pralniczych ma wkrótce pochodzić z paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu urządzeń, co sprawi, że automaty będą bardziej ekologiczne.

Krzysztof Lubiszewski, prezes Break&Wash, powiedział:

Chcemy, aby nasze pralkomaty były dostępne w całej Polsce. Myślimy jednak o naszych rozwiązaniach długofalowo, dlatego w drugim kwartale 2022 roku planujemy podjąć współpracę z firmą z branży fotowoltaicznej. Dzięki temu nasze urządzenia staną się jeszcze bardziej nowoczesne i ekologiczne.

Zobacz także: Kalifornia od 2035 roku wprowadzi zakaz sprzedaży aut spalinowych

Spółka ma w planach rozszerzenie swojej działalności również na inne regiony Polski. Według szacunków do końca pierwszego kwartału tego roku pralkomaty będą dostępne w 40 punktach: stacjach benzynowych, Miejscach Obsługi Podróżnych oraz w centrach dużych miast. Do końca tego roku liczba pralkomatów ma wzrosnąć natomiast do 140. W przyszłości automaty mają znaleźć się w hostelach i akademikach. Spółka nie wyklucza również ekspansji zagranicznej.

Niemiecki system SOLP ma pomóc w szukaniu miejsc parkingowych

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

5 Komentarze

  1. Ludzie, którzy dużo podróżują, wybierają raczej samochody z silnikami wysokoprężnymi – zatrzymują się raczej na stacjach paliw a nie benzynowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button