Raben
E-commerce
Gorące newsy

Panattoni sprzedało centrum Amazon w Świebodzinie za 165 mln euro

Panattoni sprzedało centrum logistyczne Amazon w Świebodzinie. Nowym właścicielem jest koreańska spółka. Transakcja opiewała na sumę 165 mln euro i dotyczy czterokondygnacyjnego obiekt, który liczy 193 tys. mkw. To drugi największy budynek Amazona w Polsce dostarczony przez amerykańską spółkę.

Amazon otwiera centrum logistyczne od Panattoni w Świebodzinie

Jak informuje serwis Property News, obiekt Amazon w Świebodzinie ma około 13 tys. mkw przeznaczonych wyłącznie pod strefę biurowo-socjalną. Sama kubatura powierzchni wyniosła aż 1,1 mln metrów sześciennych. Co istotne, Panattoni dostarczyła cały obiekt w niecałe 14 miesięcy, co samo w sobie jest ogromnym walorem inwestycji. Obiekt działa już od września ub. r.

Polski oddział BNP Paribas Real Estate reprezentował jednego z azjatyckich klientów grupy BNP w procesie nabycia centrum dystrybucyjnego w Świebodzinie w zachodniej Polsce, zrealizowanego przez Panattoni. Nowym właścicielem został koreański fundusz. Obiekt jest w całości wynajęty firmie Amazon.

Raben

Finansowanie, w wysokości prawie 100 mln euro, zostało udzielone przez konsorcjum dwóch banków, przy czym BNP Paribas Bank Polska był Agentem Kredytu i Zabezpieczenia oraz Bankiem Rachunkowym. BNP Paribas Bank Polska świadczył również usługi escrow, pozwalające stronom na bezpieczne rozliczenie ceny zakupu.

W centrum logistycznym pracownicy będą mieli do dyspozycji najnowszą technologię, w tym robotyzację odpowiedzialną m.in. za pakowanie przesyłek.

W obiekcie znajdzie pracę ponad 1000 osób, co oznacza, że liczba stałych etatów Amazon w Polsce będzie wynosić ponad  23 tysięcy osób. Wszyscy pracownicy na start otrzymają minimalnie 20 zł brutto na godzinę, a liderzy zespołów 25 zł brutto na godzinę.

Dodatkowo pracownicy mogą liczyć na premię miesięczne w wysokości 15%, które będą uzależnione od frekwencji i wyników zespołu. Ponadto pracownicy Amazon w Polsce mogą liczyć na prywatną opiekę medyczną, bezpłatny dojazd do pracy autokarem na wybranych trasach, ubezpieczenie na życie i wiele innych.

Amazon w Polsce się rozrasta. Inwestycja w Świebodzinie to udowadnia

Marian Sepesi, dyrektor regionalny w Amazon, kiedy zapowiadał inwestycję w Świebodzinie, zaznaczył, że:

Polska to dla nas bardzo ważny rynek. Działamy na nim od ponad sześciu lat, intensywnie inwestując i wspierając lokalne społeczności. Cieszymy się, że możemy mieć swój istotny wkład w rozwój województwa lubuskiego poprzez tworzenie nowych, stałych miejsc pracy i dalsze zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności.

Potwierdził to Tomasz Sielicki, burmistrz Świebodzina:

Cieszy mnie, że Amazon wybrał Świebodzin na miejsce swojej kolejnej inwestycji. Dla regionu szczególnie ważne są wysokojakościowe miejsca pracy, które powstaną w nowym centrum logistycznym. Wierzę, że dzięki tej współpracy nasze miasto będzie w stanie w pełni wykorzystać swój ogromny potencjał.

Zobacz również: Panattoni sprzedało magazyny w Poznaniu i Wrocławiu

Co warto zaznaczyć, nowe centrum logistyczne Amazon w Świebodzinie pomyślnie przeszło certyfikację środowiskową w październiku 2021 roku. Tym samym obiekt uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button