Info z rynkuMagazyny

Panattoni sprzedało magazyny w Poznaniu i Wrocławiu

Panattoni sprzedało magazyny funduszowi HANSAINVEST Real Assets. Dwa obiekty logistyczne o łącznej powierzchni 43 700 m kw. znajdują się we Wrocławiu i w Poznaniu. Obiekty zostały niedawno oddane do użytku i są w pełni wynajęte klientom o wysokim ratingu kredytowym. HANSAINVEST Real Assets nabył te nieruchomości dla HANSA Europe Logistic Fund (HELF).

Nieruchomości sprzedane przez Panattoni zostały wybudowane w 2021 r. i są zlokalizowane w zachodniej Polsce. Jest to obiekt w Poznaniu o powierzchni 19 800 m kw. i Wrocławiu o powierzchni 23 900 m kw.

Apetyt inwestorów na aktywa logistyczne i przemysłowe znacznie wzrósł w dobie pandemii, gdyż okazały się one odporne na zawirowania gospodarcze i blokady spowodowane przez COVID-19. Tym samym stały się ważną częścią rynku inwestycyjnego i coraz ważniejszym składnikiem portfeli inwestorów. Świadomość pozytywnych perspektyw, jakie oferuje branża i sektor usług logistycznych, w tym dynamicznie rozwijający się e-commerce, przekłada się z kolei na oczekiwaną dobrą stopę zwrotu z inwestycji” – wyjaśnia Robert Dobrzycki, CEO Panattoni.

Panattoni sprzedało magazyny, które są w 100% wynajęte

HANSAINVEST Real Assets GmbH inwestuje w sektorze nieruchomości i infrastruktury. Spółka zarządza aktywami o wartości ok. 6,5 mld euro. Podmiot inwestuje w nieruchomości biurowe, handlowe, hotelowe, logistyczne i mieszkaniowe w 19 krajach świata. Obok zarządzania portfelem różnych nieruchomości, firma zajmuje się również ich zakupem, sprzedażą oraz dalszym rozwojem.

Nabyte nieruchomości to nowoczesne obiekty typu multi-tenant, niezwykle użyteczne do wykorzystania przez strony trzecie. Ponadto zlokalizowane są w dwóch kluczowych węzłach logistycznych i komunikacyjnych Polski zachodniej. Idealnie pasują do profilu nabywczego naszego funduszu. Dzięki temu zakupowi zwiększamy dywersyfikację portfela inwestycyjnego i po raz kolejny wykorzystujemy nasze doświadczenie w dziedzinie logistyki” – komentuje Nicholas Brinckmann, prezes zarządu HANSAINVEST Real Assets.

Głównymi najemcami w Poznaniu są m.in. firma kurierska DPD, grupa z branży dóbr konsumpcyjnych oraz hurtownia spożywcza. Na cele biurowe przeznaczono łącznie 1600 m kw., natomiast pozostała część to powierzchnia logistyczna. Wrocławska nieruchomość jest wynajęta przez firmę specjalizującą się w produkcji maseczek oraz firmę Selsey, specjalizującą się w produkcji mebli. Uzupełnieniem powierzchni logistycznej jest około 1 900 m kw. powierzchni biurowej. Obie nieruchomości są w 100 proc. wynajęte.

Firma MFC Real Estate pełniła rolę doradcy kupującego, a Greenberg Traurig zapewnił wsparcie prawne. Doradcą Panattoni była kancelaria DLA Piper, reprezentowana przez: Agnieszkę Lehwark (Counsel), Agatę Kaczorowską (Senior Associate) oraz Miłosza Dykacza (Associate). Doradztwo podatkowe po stronie kupującego zapewniła firma TPA Poland.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button