Info z rynkuTransport

DACHSER uruchamia połączenie drobnicowe Rzeszów – Koszyce

W maju DACHSER Polska uruchomił codzienne połączenie drobnicowe Rzeszów – Koszyce. To pierwsza linia drobnicowa ze stolicy województwa podkarpackiego do centrum wschodniej Słowacji. Pozwoli ona na realizowanie dostaw między regionami oddalonymi od siebie o 200 km już następnego dnia.

Stała linia Rzeszów-Koszyce jest odpowiedzią na potrzeby klientów, jak również ważnym krokiem w rozwoju międzynarodowej sieci transportowej DACHSER. Dzięki strategicznemu położeniu Koszyc w pobliżu dróg krajowych i szlaków międzynarodowych nowe połączenie nie tylko przyspiesza dostawy na rynek słowacki, ale także otwiera europejskim i polskim eksporterom drzwi do pozostałych krajów Europy Środkowej – powiedział Szymon Charachajczuk, regionalny kierownik sprzedaży w oddziale DACHSER w Rzeszowie.

Połączenie drobnicowe Rzeszów – Koszyce szansą na dalszy rozwój regionu

Rzeszowski oddział DACHSER, obsługujący nową linię, jest zlokalizowany przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. Znajduje się on przy autostradzie A4 i stanowi centrum logistyczne dla południowo-wschodniej Polski. Dysponuje magazynem logistyki kontraktowej o powierzchni blisko 3000 metrów kwadratowych oraz terminalem przeładunkowym z dziewięcioma rampami przeładunkowymi. Podobnie jak pozostałe osiem oddziałów DACHSER w Polsce, jest przygotowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR. Oprócz transportu drogowego i magazynowania oddział obsługuje również fracht międzykontynentalny, w tym przesyłki lotnicze. Oddział obsługuje dziennie kilkaset międzynarodowych przesyłek o łącznej wadze blisko 100 ton.
DACHSER w Polsce od 15 lat obsługuje rodzimych eksporterów w zakresie transportu, magazynowania i szerokiego zakresu usług dodatkowych.  Wszystko to w ramach globalnej sieci DACHSER Road Logistics oraz DACHSER Air & Sea Logistics. Aktualnie w kraju działa dziewięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 codziennych europejskich połączeń drobnicowych.
Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button