Info z rynku

DACHSER w Polsce obchodzi 15 lat działalności

Firma dorobiła się 9 oddziałów i zatrudnia ponad 600 pracowników

DACHSER będący jednym z największych operatorów logistycznych na świecie, obchodzi w Polsce 15-lecie działalności.

Firma zadebiutowała w Polsce w 2006 roku. Od tamtej pory – jak podaje – przewiozła blisko 13,5 mln przesyłek, których waga przekroczyła 5 mln ton. Dziś DACHSER zatrudnia w Polsce 627 pracowników w 9 oddziałach. Firma ma swoje oddziały w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie k/Warszawy, Sosnowcu, Strykowie k/Łodzi i Szczecinie. Co ciekawe, gdy firma wchodziła na polski rynek, zatrudniała 46 pracowników. W związku z tym na przestrzeni ostatnich 15 lat ich liczba zwiększyła się ponad 13-krotnie.

DACHSER to międzynarodowa grupa logistyczna, jednak wywodzi się ona z Niemiec. Firma specjalizuje się w transporcie drobnicowym, logistyce kontraktowej oraz frachcie lotniczym i morskim. Ponadto w swoim portfolio ma także usługi dla sklepów DIY oraz branży chemicznej. W Europie DACHSER ma 228 oddziałów.

DACHSER w Polsce regularnie rozwija swoją działalność

Operator logistyczny ma w Polsce 9 oddziałów, z których realizowane są dostawy do 52 krajów. 16 z nich to połączenia bezpośrednie. Pod względem wolumenu przesyłek najwięcej dostaw z Polski jest realizowanych do Niemiec, Francji, Danii, Czech i Austrii. Od 2010 roku firma rozwija też dywizję DACHSER Air & Sea Logistics. W tym czasie uruchomiła stałe połączenia drobnicowe z Chin do Polski. Sukcesywnie rośnie także liczba przesyłek lotniczych na najważniejszych trasach między Azją, Europą i Stanami Zjednoczonymi.

PEKAES w Kaliszu uruchamia swój 21. oddział w Polsce

W ubiegłym roku zakończyły się dwa największe projekty inwestycyjne. Pierwszy to budowa nowego obiektu logistycznego pod Wrocławiem, na który składa się terminal przeładunkowy o powierzchni ok. 5 300 metrów kwadratowych oraz liczący ponad 14 000 metrów kwadratowych magazyn wysokiego składowania. Drugi dotyczył rozbudowy terminala przeładunkowego w podłódzkim Strykowie, który uzyskał łączną powierzchnię 6 500 metrów kwadratowych oraz budynku biurowego o powierzchni ponad 2 400 metrów kwadratowych, w którym mieści się krajowe biuro DACHSER Polska. Firma dysponuje obecnie w Polsce 25 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni przeładunkowej oraz prawie 33 tysiącami metrów kwadratowych magazynów do obsługi logistyki kontraktowej.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button