Info z rynkuTransport

W Gdańsku ruszyła specjalna sezonowa linia autobusowa dla rowerzystów

Zgodnie z nowym wakacyjnym rozkładem, udostępnionym przez ZTM Gdańsk, rowerzyści będą mogli bez przeszkód dostać się na Wyspę Sobieszewską. Urząd miasta przekazał, że na czas wakacji uruchomił specjalną, sezonową linię 612, która będzie jeździła na trasie Śródmieście SKM – Sobieszewo.

Jak informuje ZTM w Gdańsku, nowa linia autobusowa dla rowerzystów działa już od 3 lipca. W autobusach mieści się 8 rowerów, a na przyczepkach do 20 pojazdów. Sam załadunek i rozładunek na przyczepie odbywa się pod nadzorem kierowcy autobusu. Atrakcyjną formą przejazdu będzie fakt, że na trasie będzie jedynie trzy przystanki: „Śródmieście SKM”, „Brama Żuławska” i „Sobieszewo”.

Warszawa zakupiła tramwaje, które nie mieszczą się na przystankach

Linia rowerowa 612 kursuje w soboty, niedziele i święta co ok. 80 minut. Na linii obowiązuje taryfa zwykła, a rowery można zabrać ze sobą bezpłatnie.

linia autobusowa dla rowerzystów
Źródło: ZTM Gdańsk

Jak przekazał Sebastian Zomkowski, dyrektor ZTM w Gdańsku:

Dostrzegając ogromny potencjał turystyczny Wyspy Sobieszewskiej i odpowiadając na potrzeby rowerzystów, zdecydowaliśmy w tym roku na uruchomienie „rowerowej” linii sezonowej 612. Łączy ona Śródmieście Gdańska z Sobieszewem.

Linia autobusowa dla rowerzystów w Gdańsku będzie tegorocznym hitem?

Co istotne, sama ZTM przyznaje, że na Wyspę Sobieszewską można dojechać z Gdańska rowerem. Jednakże najistotniejszą cechą nowej linii jest fakt, że jest ona dostępna dla każdego, w dowolnym wieku, Bez względu na kondycję fizyczną, czy aktualną pogodę. To jak zaznacza Zomkowski, jest bardzo istotne, ponieważ:

[…] Szczególnie dotyczy to nieco starszych osób bądź rodzin z dziećmi. Gdy osoby te skorzystają z linii 612, będą mogły nacieszyć się urokiem i walorami przyrodniczymi Wyspy Sobieszewskiej. Nie stracą przy tym sił i energii na samo dotarcie do Sobieszewa. Dotyczy to zarówno naszych mieszkańców, jak i turystów.

I choć linia jest skierowana głównie do rowerzystów, to i tak każdy będzie mógł z niej skorzystać bez względu na to czy posiada taki pojazd ze sobą. I co najważniejsze, w komunikacie ZTM poinformowano, że nadal do dyspozycji turystów pozostają linie 112, 186 oraz N9.
Rowerzyści mają możliwość skorzystania z kilkunastu kilometrów tras rowerowych, w tym m.in. wycieczkę rowerową trasą EuroVelo 10 na Mierzeję Wiślaną, która prowadzi aż do granicy z Rosją.
Źródło: https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP989F
Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button