Info z rynkuMagazyny

DACHSER za 13 mln euro buduje nowy oddział w Lizbonie

DACHSER buduje nowe centrum logistyczne w pobliżu Lizbony, stolicy Portugalii. Powstający obiekt, o powierzchni całkowitej 59 200 m kw., jest ponad dwukrotnie większy od obecnej siedziby oddziału w Alverca do Ribatejo. Nowy budynek ma zostać oddany do użytku na początku 2022 roku. Szacowana wartość inwestycji wynosi 13 mln euro.

Nowy oddział będzie położony w pobliżu autostrady, co ma ułatwić dystrybucję w regionie Lizbony. Oddział DACHSER w Lizbonie będzie oferować transport towarów przemysłowych i konsumpcyjnych. Obiekt zostanie wyposażony w technologie do operacji cross-dockingu, takie jak system sorterów wspomagający proces kompletacji oraz łańcuchowy przenośnik podłogowy do przemieszczania towarów w magazynie.

Przesyłki z okolic Lizbony będą dostarczane do odbiorców w całej Europie w jeszcze krótszym czasie, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów obsługi, do których przyzwyczajeni są klienci DACHSER – podkreślił Ricardo Carvalho, dyrektor oddziału DACHSER w Lizbonie.

Nowe centrum logistyczne będzie dysponowało terminalem przeładunkowym o powierzchni 7 396 m kw. z 65 rampami przeładunkowymi, który może zostać w przyszłości rozbudowany o kolejne 3 796 m kw. oraz 40 dodatkowych doków. Na terenie centrum znajdzie się także dwupiętrowy budynek biurowy o powierzchni 1 411 m kw. Przewidziano również parking na 80 nadwozi wymiennych oraz poczekalnię dla 15 samochodów ciężarowych.

Oddział w DACHSER w Lizbonie ma być pełen eko rozwiązań i automatyzacji

Pracę terminalu wspierać będą najnowocześniejsze technologie. Jak zapowiedział Ricardo Carvalho, wjazd samochodów ciężarowych na załadunek i rozładunek będzie w pełni zautomatyzowany dzięki systemowi rozpoznawania tablic rejestracyjnych. DACHSER zainwestuje także w eko rozwiązania – panele słoneczne, pompę ciepła korzystającą z energii aerotermalnej oraz energooszczędne systemy oświetlenia i klimatyzacji z inteligentnym sterowaniem.
Otwarcie nowego obiektu planowane jest na początku 2022 roku, wtedy to rozpocznie tam pracę 150 pracowników zatrudnionych obecnie w Alverca do Ribatejo. W Portugalii działa w sumie siedem regionalnych oddziałów DACHSER, a w przyszłym roku ma zostać otwarty kolejny w Faro.
Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button