PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Bez kategoriiInfo z rynkuTransport

Bilety RegioJet do Chorwacji rozeszły się od razu. Co z restrykcjami?

RegioJet sprzedał rekordową liczbę biletów do Chorwacji. Niestety przez wzgląd na niespodziewane restrykcje, część pasażerów musiała zrezygnować ze swoich planów. Chaos panuje również na granicy chorwackiej, ponieważ część turystów już w czasie przejazdu do kraju dowiedziało się o planach chorwackiego rządu. 

RegioJet reaguje na zaostrzone przepisy wjazdu do Chorwacji

Przepisy, jakie Chorwacja wprowadziła od 1 lipca, są bardzo klarowne. Wystarczy pokazać certyfikat zaszczepienia obydwiema dawkami szczepionki przeciwko COVID-19 i można cieszyć cię wakacjami. Osoby zaszczepione pierwszą dawką mogą wjechać do tego kraju po 22 dniach od daty zaszczepienia. Z kolei ozdrowieńcy wystarczy, że pokażą certyfikat, który ten fakt udowodni.  W innym wypadku należy pokazać negatywny wynik testu na COVID-19.

Jednakże fakt, że zostały to wprowadzone bez uprzednich informacji, wręcz z dnia na dzień – wpłynął bardzo negatywnie na sytuację podróżnych. Udowadnia to sytuacja, w jakiej znaleźli się pasażerowie RegioJet, którzy wykupili bilety do chorwackiego Splitu i Rijeki z Pragi.

Dodatkowo RegioJet umożliwił pasażerom korzystanie ze swoich autobusów, w tym dojazdu bezpośredniego do Bośni i Czarnogóry. Jak przekazał rzecznik przewoźnika Aleš Ondrůj:

RegioJet sprzedał już prawie 70 000 biletów na połączenia do i z Chorwacji, podczas gdy w cały okresie kursowania do Chorwacji w 2020 roku sprzedaliśmy ich 60 tysięcy. Spodziewamy się sprzedaży na poziomie stu tysięcy biletów na przejazdy tam i z powrotem.

Co więcej, każdego dnia bilety do Chorwacji kupuje ponad 1000 osób, dzięki czemu trasa wakacyjna jest w tym roku jedną z najważniejszych, o ile nie najważniejszą trasą przewoźnika. Jednakże przez zmianę warunków wjazdu do kraju, wielu pasażerów odwołało swoje plany wakacyjne.

RegioJet uruchamia nocny pociąg na trasie Warszawa – austriackie Alpy

RegioJet znalazł jednak pomysł, który uchroni pasażerów przed przykrymi konsekwencjami, które kończyłyby się zablokowaniem wjazdu nad Adriatyk. Przewoźnik utworzył specjalne centrum testowe na praskim dworcu, które umożliwi pasażerom z ważnymi biletami bezpłatne testowanie na COVID-19.

A to przynajmniej w części uchroni ich plany wakacyjne. W innym wypadku wystarczy wyżej wspominany certyfikat na COVID-19, który można ściągnąć z portalu pacjent.gov.pl lub z aplikacji mObywatel.

Źródło: Zasady wjazdy do Chorwacji, Rynek-kolejowy.pl

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button