PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuKolejowyTransport

Nocny pociąg RegioJet z Polski do Chorwacji pojedzie już w 2022?

RegioJet cieszyło się ogromną popularnością tegorocznych połączeń pomiędzy Czechami a Chorwacją. W związku z tym spółka zadecydowała o wprowadzeniu połączenia pomiędzy Krakowem a miastem Rijeka i Splitem na Chorwacji. Według doniesień nowy kierunek ma się pojawić już w czerwcu 2022 roku. Co ciekawe, nad nową trasą do tego kraju myśli również PKP Intercity.

Jak poinformował portal Fly4Free, czeska spółka RegioJet planuje utworzyć nową trasę z Krakowa do chorwackich miast Rijeka i Split. Wszystko dzięki sukcesowi trasy z Pragi do chorwackich miast, które w tym roku były niezwykle popularne. Potwierdzają to statystyki, ponieważ ponad 70 tysięcy biletów niemal od razu się wyprzedało, co udowodniło słuszność decyzji władz spółki o wprowadzeniu połączenia.

Bilety RegioJet do Chorwacji rozeszły się od razu. Co z restrykcjami?

Co więcej, w okresie wakacyjnym dziennie bilety na Chorwację kupowało ponad 1000 osób. Statystyki udowadniają, że jest to jedna z ulubionych turystycznych destynacji Polaków, zatem gra jest warta świeczki. Tym bardziej że swoją ofertę od dawna promują linie lotnicze Lot, WizzAir oraz Ryanair.

Tymczasem według informacji, planowany pociąg z Krakowa do Chorwacji ma wyruszać późnym popołudniem, dzięki czemu w nadmorskich miejscowościach byłyby już nad ranem. Planowo podróż ma trwać do 16 godzin, co sprawia, że połączenie będzie realną alternatywą do przejazdu samochodem.

Co ciekawe, nowym połączeniem do Chorwacji jest zainteresowane również PKP Intercity. Przyznał to Paweł Włodarczyk, honorowy konsul Republiki Chorwacji w Polsce w rozmowie z Fly4Fee:

Uruchomieniem połączenia kolejowego z Polski do Chorwacji najbardziej zainteresowani są Czesi z RegioJet. Chcą oni uruchomić pociąg już w czerwcu 2022 roku. Prowadzone są też rozmowy na ten temat z PKP Intercity i z tego co wiem, decyzja jest także pozytywna, natomiast z uwagi na kwestie proceduralne termin uruchomienia może być dalszy, więc możliwe, że polski pociąg jeszcze nie będzie jeździł w wakacje 2022 roku.

Chorwacja połączyła się z półwyspem Pelješac. Pomoże w tym nowy most

PKP Intercity na razie nie potwierdza szczegółów utworzenia nowej trasy wakacyjnej. W oświadczeniu przesłanym mediom przekazano, że:

O zmianach w rocznym rozkładzie jazdy na sezon 2021/2022, w tym nowościach na sezon wakacyjny, będziemy informować bliżej terminu jego wdrożenia. Rozkład na sezon 2021/2022 będzie obowiązywać od 12 grudnia tego roku.

Jak zdradza Fly4free, PKP Intercity planuję trasę wakacyjną do Chorwacji z Warszawy przez Kraków i Katowice. Szczegóły poznamy już wkrótce.

Pociąg do Chorwacji ruszy już wkrótce. Jest zgoda UTK!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button