PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Panattoni z kolejnym kredytem! Sfinansuje dużą inwestycję w Szczecinie

Panattoni Park Szczecin V znajduje się około 20 minut jazdy zarówno od centrum Szczecina

Panattoni otrzymało kredyt od mBanku na realizację nowej inwestycji w Szczecinie. Nowy kompleks Panattoni Park Szczecin V będzie miał powierzchnię 30 000 metrów kwadratowych, z czego prawie jedną trzecią już zajął klient z sektora gastronomicznego.

Panattoni otrzymało kredyt na nowy projekt w Szczecinie

Panattoni pozyskał środki finansowe na realizację nowego projektu w Szczecinie. mBank udzielił deweloperowi kredytu w wysokości 20 milionów euro na nowy park logistyczny. Panattoni Park Szczecin V będzie miał powierzchnię 30 000 metrów kwadratowych, z czego prawie jedną trzecią już wynajął klient z sektora gastronomicznego.

Ze względu na strategiczne położenie i dostęp do infrastruktury, region zachodniopomorski jest jednym z kluczowych rynków wschodzących w kraju – Panattoni dostarczyło tam już blisko 800 000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej i cały czas rozwija swoje portfolio. Cieszymy się, że mBank dostrzegł potencjał naszego najnowszego projektu w Szczecinie i udzielił kredytu na jego realizację. Cenimy naszą wieloletnią współpracę z mBank i cieszymy się, że spełniamy oczekiwania instytucji finansowych. Dostarczamy najwyższej jakości przestrzeń magazynową, która jest doceniana przez naszych klientów, a także spełnia kryteria zrównoważonego budownictwa i coraz lepiej odpowiada na wyzwania unijnej taksonomii – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Dla projektu inwestycyjnego w Szczecinie przeprowadzono szereg działań, w tym analizę cyklu życia (LCA), ocenę ryzyka związana z klimatem i potencjalnymi powodziami na przestrzeni najbliższych 50 lat. Dodatkowo, budynek został zaprojektowany z uwzględnieniem możliwości przyszłej zmiany jego przeznaczenia.

Panattoni z kolejnym kredytem! Sfinansuje dużą inwestycję w Szczecinie
Panattoni

Czytaj też: Panattoni sprzedał park we Wrocławiu! To już kolejna taka transakcja

Część nowego parku logistycznego już wynajęta

Bidfood Farutex, przedsiębiorstwo z branży gastronomicznej, wynajęło przestrzeń o powierzchni ponad 8 600 metrów kwadratowych w nowo powstającym parku, aby zapewnić sobie odpowiednie warunki do magazynowania i dystrybucji produktów spożywczych, szczególnie w zakresie chłodni i mroźni. Dzięki korzystnej lokalizacji obiektu w bliskim sąsiedztwie autostrady A6 oraz drogi ekspresowej S3, firma będzie mogła efektywnie zarządzać dostawami i szybko reagować na potrzeby klientów, w tym restauracji, hoteli oraz firm cateringowych.

Czytaj też: ORLEN Paczka ma już 5 tysięcy automatów paczkowych i dostarcza przesyłki w soboty

Panattoni Park Szczecin V znajduje się około 20 minut jazdy zarówno od centrum Szczecina, jak i od granicy niemieckiej. Ta lokalizacja umożliwi obsługę procesów logistycznych, e-commerce, magazynowania oraz lekkiej produkcji. Zgodnie z normami deweloperskimi, obiekt zostanie poddany certyfikacji metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Panattoni stawia na ekologię! Podpoznański kompleks dostał najwyższą ocenę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button