E-commerceInfo z rynku

FedEx zainwestuje 100 milionów dolarów w firmę logistyczną w Indiach

Firma FedEx Express ogłosiła, że zawarła umowy kapitałowe i handlowe z indyjską korporacją Delhivery, świadczącą usługi logistyczne. W ramach współpracy amerykańska spółka zainwestuje w rozwój indyjskiej firmy aż 100 milionów dolarów. W zamian uzyska długoterminową umowę handlową na wyłączność. 

Jak poinformował portal TT News Fedex Express chce zwiększyć swój udział na międzynarodowych drogach eksportowych i importowych w Indiach. Z kolei Delhivery ma zająć się sprzedażą międzynarodowych produktów i usług amerykańskiej spółki na rynku indyjskim. Co więcej, firma zajmie się także świadczeniem usług odbioru i dostawy na terenie kraju.

Dzięki FedEx i UEFA młodzi polscy piłkarze otrzymają stroje i sprzęt

Jak przekazał przedstawiciel FedEx, Rajesh Subramaniam, sojusz ten jest istotny, ponieważ:

[…] będzie wspierał naszą długoterminową wizję rozwoju naszej działalności w Indiach i obsługi klientów. Szczególnie tych, którzy pragną rozwijać się lub wejść na rynek indyjski. Ponadto dzięki współpracy z Delhivery uzyskamy możliwość rozwoju produktów i rozwiązań technologicznych z korzyścią dla naszych klientów.

Z kolei Sahil Barua, który jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym Delhivery przekazał, że:

Jesteśmy podekscytowani współpracą z FedEx i cieszymy się na synergię stworzoną pomiędzy możliwościami Delhivery w Indiach i globalną siecią amerykańskiej spółki. Naszym celem jest dostarczenie nowych produktów i możliwości indyjskim i globalnym firmom, oraz konsumentom poprzez unikalny dostęp do naszych sieci oraz technologii i możliwości inżynieryjnych.

Prezes FedEx Express, Don Colleran, zostanie mianowany członkiem zarządu Delhivery, co jest kolejnym dowodem na współpracę długofalową pomiędzy firmami.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button