IntralogistykaMagazyny

Firma zaprezentowała nowy autonomiczny wózek paletowy. Jest wyposażony w AI!

Celem MiR1200 Pallet Jack jest poszerzenie granic autonomii w manipulacji materiałami

Mobile Industrial Robots (MiR) zaprezentował nowy autonomiczny wózek paletowy MiR1200 Pallet Jack, wyposażony w sztuczną inteligencję i technologię NVIDIA Jetson AGX Orin. System umożliwia identyfikację palet, ich podnoszenie i precyzyjne dostarczanie dzięki zaawansowanej technologii wizji trójwymiarowej.

Nowy autonomiczny wózek paletowy wyposażony w AI

Nowy autonomiczny wózek paletowy został zaprojektowany tak, aby całkowicie integrować się z istniejącą już flotą robotów AMR (Autonomous Mobile Robots – autonomiczne roboty mobilne) w firmie oraz współpracować z jej AMR w obsłudze ładunków na pokładzie. Jak informuje portal Logística Profesional, maszyna stanowi odpowiednie uzupełnienie dla dużych przedsiębiorstw, które zazwyczaj operują złożonymi procesami z dużymi flotami i wieloma lokalizacjami, a teraz mogą korzystać z oferty firmy jako kompleksowego rozwiązania do manipulacji materiałami.

Czytaj też: Wierniejszy niż pieseł. Oto nowy autonomiczny robot magazynowy

Celem MiR1200 Pallet Jack jest poszerzenie granic autonomii w manipulacji materiałami. Uważamy, że wbudowany system detekcji oparty na sztucznej inteligencji stanowi znaczną poprawę w porównaniu z poprzednimi technologiami detekcji. Nasze podejście zmniejszy czas cyklu podnoszenia i umieszczania, zapewni najlepszą precyzję podnoszenia w swojej klasie i pozwoli nam zapewnić naszym klientom zaawansowane funkcje oparte na sztucznej inteligencji – stwierdził Mads Paulin, wiceprezes ds. badań i rozwoju w MiR.

Wózek wykorzystuje innowacyjne rozwiązania

Dzięki technologii trójwymiarowej robot rozwiązuje wyzwania, przed którymi staje wiele firm w zakresie manipulacji materiałami, a które wymagają dużych zasobów, zwłaszcza w skomplikowanych środowiskach, gdzie automatyzacja jest utrudniona.

MiR1200 Pallet Jack jest świetnym dodatkiem dla naszych istniejących rozwiązań transportu ładunków i palet. Wszystkimi robotami można łatwo zarządzać i integrować je za pomocą naszego narzędzia do zarządzania flotami w branży, MiR Fleet, oraz monitorować i optymalizować za pomocą MiR Insights – wyjaśnia Jean Pierre Hathout, prezes firmy MiR.

https://youtu.be/wPMaENLT2dI?si=n2MOoJl8v9ARG95Z

Ponadto, autonomiczny wózek paletowy może dynamicznie zmieniać trasę, aby uniknąć przeszkód. Przetwarza dużą liczbę danych LIDAR w czasie rzeczywistym, przyspieszając cały proces za pomocą GPU oraz wielu zintegrowanych procesorów w module NVIDIA Jetson AGX Orin. Jak informuje portal Logística Profesional, jego zdolność do swobodnego poruszania się w ciasnych przestrzeniach przy minimalnych zmianach w istniejącej infrastrukturze czyni go idealnym rozwiązaniem do optymalizacji efektywności logistycznej i zapewnienia terminowej dostawy palet.

Czytaj też: Gigant z Tajwanu opóźnia budowę fabryki czipów w USA. Chce zachęt od państwa

MiR1200 Pallet Jack spełnia najnowsze normy bezpieczeństwa, w tym normę ISO3691-4. Połączenie wielu sensorów i funkcji bezpieczeństwa zapewnia znacznie bezpieczniejszą alternatywę dla tradycyjnych wózków widłowych, paleciaków i ręcznych podnośników – dodaje Jean Pierre Hathout.

Firma ma nowy elektryczny wózek paletowy. Podbije rynek?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button