PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

eBay notuje wzrost sprzedaży w Niemczech. Zrzuci Amazona z podium?

Wzrost wystąpił praktycznie we wszystkich kategoriach, zwłaszcza w elektronice i przedmiotach kolekcjonerskich

eBay zanotowało znaczny wzrost sprzedaży na swojej platformie w Niemczech. Procentowy dwucyfrowy wzrost liczby sprzedawców spowodowany jest częściowo ograniczaniem kosztów sprzedaży. Firma już widzi możliwości dalszego wzrostu.

eBay notuje wzrost sprzedaży w Niemczech

Od 1 marca zeszłego roku prywatna sprzedaż na eBay jest praktycznie darmowa. Dzięki temu eBay odnotował wzrost sprzedaży na swojej platformie w Niemczech. Firma twierdzi, że przyjęła dwa razy więcej nowych sprzedawców niż rok wcześniej. Udało się również aktywować nieaktywnych sprzedawców.

Wzrost wystąpił praktycznie we wszystkich kategoriach, zwłaszcza w elektronice i przedmiotach kolekcjonerskich. Oferta prywatnych przedmiotów na eBay zwiększyła się o 20 procent w ciągu roku. Coraz więcej Niemców korzysta teraz z platformy zarówno do kupowania, jak i sprzedawania. Jak informuje Ecommerce News, ta grupa wydaje ponad dwukrotnie więcej niż użytkownicy eBay, którzy tylko kupują, ponieważ dochody z handlu prywatnego częściowo są wykorzystywane do zakupów na niemieckiej platformie eBay.

Czytaj też: Allegro na międzynarodowej scenie: Ekspansja przynosi efekty

Oliver Klinck, odpowiedzialny za działalność rynkową w Niemczech, cieszy się z inwestycji eBay’a w sprzedaż prywatną:

Znacznie wzmocniły one naszą firmę i zapewniły niezbędny impuls dla naszego wzrostu na słabnącym rynku handlu elektronicznego.

Popularność platform C2C

Według barometru e-konsumentów Geopost 2023, korzystanie z platform C2C (ang. Consumer to Consumer – typ modelu biznesowego, w którym transakcje dokonywane są bezpośrednio między konsumentami) stało się bardzo popularne wśród klientów internetowych w Europie. Jak informuje Ecommerce News, w Niemczech73 procent regularnych klientów kupowało lub sprzedawało na tego rodzaju platformach.

Czytaj też: Niemiecki przemysł odbija. Ale wysokie stopy będą hamować ożywienie

eBay, dostosowując się do lokalnych trendów handlowych za pomocą eBay Lokal, nadal dostrzega wiele miejsca na niemieckim rynku C2C, zwłaszcza po stronie podaży. Firma wskazuje, odnosząc się do danych Eurostatu, że tylko 17 procent niemieckich konsumentów oferuje produkty online, w porównaniu z 41 procentami w Holandii i Norwegii.

Dzięki kolejnym inicjatywom możemy stworzyć możliwości dla większej liczby osób sprzedających prywatnie. Obejmuje to eBay Lokal, który również wspiera handel sąsiedzki w sprzedaży prywatnej – wskazuje Klinck.

Chińczycy na unijnym dywaniku! Komisja wszczyna postępowanie przeciwko AliExpress

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button