LotniczyTransport

Kolejna dostawa Airbusa. Tym razem samolot trafił na Maltę

Nowy Airbus jest pierwszym samolotem, który posiada nowe malowanie przewoźnika

Air Malta powitała swój najnowszy nabytek, samolot Airbus A320neo. To piąta taka maszyna we flocie przewoźnika, ale pierwsza od ponad dwóch i pół roku. Odrzutowiec ma minimalistyczny design i zastąpi jeden ze starszych samolotów A320ceo.

Air Malta zaprezentowała nowy samolot Airbus

Piąty Airbus A320neo linii lotniczej wykonał lot dostawczy z Tuluzy (TLS) na międzynarodowe lotnisko na Malcie (MLA), wykorzystując przy tym mieszankę zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF).

Jak informuje portal Simple Flying, samolot może pomieścić do 180 pasażerów w konfiguracji ekonomicznej i stanowi kontynuację strategii odnowy floty Air Malta zapoczątkowanej w 2018 roku. Odrzutowiec nowej generacji zastąpi 16-letniego Airbusa A320ceo. We flocie Air Malta stary samolot Airbus jest od 2007 roku i nie latał od stycznia.

Z danych FlightRadar24 wynika, że nowa maszyna została już wdrożona do służby. Samolot odbył pierwszy lot z Malty na lotnisko Londyn Heathrow (LHR) i tego samego dnia wykonał jeszcze trzy loty na tej trasie.

Czytaj też: Przewoźnik ze Sri Lanki stawia na Airbusy. Wydzierżawi kolejne

Nowe barwy linii lotniczej

Nowy Airbus jest pierwszym samolotem, który posiada nowe malowanie przewoźnika. Air Malta twierdzi, że nowe malowanie jest bardziej opłacalne i ,,nawiązuje do kolorów i elementów flagi maltańskiej”. Jak informuje portal Simple Flying, projekt malowania zawiera czerwień i biel maltańskiej flagi, porzucając niebieskie, pomarańczowe, żółte i zielone elementy poprzedniego malowania.

Linie lotnicze, pasażerowie i środowisko mogą wiele zaoszczędzić na wprowadzeniu samolotów nowej generacji, takich jak A320neo. Dzięki dwóm silnikom CFM International LEAP-1A odrzutowiec oferuje o 20% niższe spalanie paliwa i emisje CO2 oraz niższe koszty utrzymania w porównaniu z A320ceo, pomagając Air Malta osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju i emisji.

Według różnych szacunków, lotnictwo odpowiada za około 2-3% światowych emisji gazów cieplarnianych, a w niektórych regionach nawet za 5-7%. Lotnictwo jest szczególnie problematyczne, ponieważ emisje związane z lotami są emitowane bezpośrednio w górnym piętrze atmosfery, co może powodować większe szkody dla klimatu. W ostatnich latach wprowadzono jednak nowe technologie i biopaliwa, które mają pomóc w zmniejszeniu emisji związanych z lotnictwem.

Czytaj też: Są wyniki zmiany PKB za 2022 rok! Irlandia na szczycie, Estonia z recesją, Polska liderem regionu

Airbusy idą w odstawkę? Azjatycki przewoźnik wycofuje maszyny

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button