E-commerceIntralogistykaMagazyny

Roboty już pracują w podszczecińskim magazynie. Pracownicy wreszcie trochę odpoczną

Obiekt został zaprojektowany z myślą o rosnących potrzebach branży e-commerce

DSV – Global Transport and Logistics otworzył pierwszy w Polsce magazyn, wykorzystujący zaawansowany system AutoStore. Obiekt usytuowany w podszczecińskiej Łozienicy został zaprojektowany z myślą o rosnących potrzebach branży e-commerce. 

Magazyn wykorzystujący AutoStore już działa

Zgodnie z danymi Statista, do 2028 roku wartość sprzedaży w kanałach e-commerce na rynkach państw nordyckich wzrośnie do 56,9 mld dolarów, natomiast w Niemczech osiągnie 132 mld dolarów. Tak dobre perspektywy dla tego sektora wynikają zarówno z trwałej zmiany preferencji konsumentów po pandemii, jak i z wprowadzania nowych technologii, które podnoszą jakość doświadczeń z zakupów online.

Nic więc dziwnego, że DSV – Global Transport and Logistics postanowiła skupić się właśnie na tym segmencie. Firma otworzyła w podszczecińskiej Łozienicy pierwszy w Polsce magazyn, wykorzystujący zaawansowany system AutoStore. Obiekt został zaprojektowany z myślą o rosnących potrzebach branży e-commerce.

Polska stała się w ostatnich latach ważnym partnerem dla europejskiego sektora eCommerce. To właśnie po polskiej stronie realizowane są operacje logistyczne wspierające rynki skandynawskie czy niemiecki pod kątem logistyki. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca zyska jeszcze na znaczeniu, co przełoży się na stabilny wzrost wolumenów w kolejnych latach. Już dziś odpowiadamy na potrzeby biznesu, oddając do jego dyspozycji jedno z najnowocześniejszych rozwiązań magazynowych w Polsce. Wierzę, że udostępnienie systemu AutoStore®️ szerokiej grupie odbiorców, będzie w przyszłości postrzegane jako kamień milowy na drodze polskiego sektora TSL. Drodze w kierunku zrównoważonego rozwoju opartego o usługi cechujące się wysoką wartością dodaną – mówi Zbigniew Kempski, Członek Zarządu DSV Solutions.

Czytaj też: Roboty już pracują! Firma automatyzuje magazyn w Czechach

Roboty wspomagają pracę magazynu

Centralnym elementem systemu są roboty, które zastępują ludzi w żmudnym procesie przygotowywania zamówienia do wysyłki, czyli skompletowania zawartości paczki. Roboty, poruszające się po specjalnie przygotowanym stelażu, zajmują się podnoszeniem i przenoszeniem produktów w obrębie magazynu, wstępnie układając zamówienie złożone przez klientów online. Maszyny usprawniają proces, dostarczając produkty bezpośrednio do pracowników pakujących ostateczną paczkę, która następnie trafia do kuriera.

System AutoStore®️ wymaga znacznie mniejszej przestrzeni, co oznacza nawet o 60 proc. mniejsze zużycie energii elektrycznej do obsługi tej samej ilości wolumenów w porównaniu z tradycyjnym magazynem. W Łozienicy operator jest gotowy do świadczenia usług magazynowych dla klientów z różnych branż, takich jak moda, opieka zdrowotna, dekoracje wnętrz, małe artykuły konsumenckie, produkty FMCG i dobra luksusowe.

Czytaj też: Klient w perspektywie technologicznej – zderzenie pokoleń na rynku finansowym

W ciągu ostatnich ośmiu lat województwo zachodniopomorskie zyskało strategiczne znaczenie jako kluczowy element w łańcuchach dostaw przedsiębiorstw z krajów takich jak Niemcy, Dania, Szwecja, Norwegia i Finlandia. Szczególnie istotną rolę w tym kontekście pełni aglomeracja szczecińska, która obecnie stanowi bramę na świat zarówno dla lokalnych, jak i europejskich przedsiębiorców.

Firma ma nowy elektryczny wózek paletowy. Podbije rynek?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button