I cyk cyk między regałami. Firma zaprezentowała nowy system
Automatyzacja magazynów to kluczowy krok w kierunku nowoczesnego i efektywnego zarządzania logistyką
Raiser opracował nowy system obsługi regałów o nazwie “Storage bull”, który nadaje się do pracy przy maksymalnej wysokości ośmiu metrów. Można go wykorzystać do modernizacji istniejących instalacji i rozbudowy przy zwiększeniu potrzeb.
Raiser przedstawia nowy system obsługi regałów
Jak przekonuje Raiser, nowy system obsługi regałów paletowych “Storage bull”, dzięki modułowej konstrukcji, jest konfigurowalny pod kątem długości i wysokości zgodnie z wymaganiami klientów. Konstrukcja może być również wykorzystana do automatyzacji dotychczas ręcznie obsługiwanych magazynów.
System, podczas transportu palet, osiąga prędkość do 2,4 metra na sekundę. “Storage bull”, według dostawcy, należy do nowej generacji systemów obsługi regałów, specjalnie dostosowanych do średnich przedsiębiorstw z magazynami o bardziej zredukowanym rozmiarze.
Jeśli regał ma być kiedyś powiększony, system obsługi regałów może zostać rozbudowany wraz z nim. Modułowa konstrukcja jest również odpowiednia do modernizacji istniejących zautomatyzowanych systemów. Firma przekonuje, że zarówno montaż początkowy, jak i rozbudowa są łatwe w realizacji.
Czytaj też: MAN automatyzuje zakład w Norymberdze. Roboty już działają
Raiser ma wiele urządzeń, które wspomagają pracę
Oprócz “Storage bull” dla palet europejskich, nowy program firmy Raiser dla małych i średnich przedsiębiorstw obejmuje także urządzenie “Storage bee” do małych skrzyń oraz “Storage hub” jako kompletny kompaktowy system do palet lub skrzyń.
Czytaj też: Klient w perspektywie technologicznej – zderzenie pokoleń na rynku finansowym
System obsługi regałów “Storage bull” posiada nowy system napędowy, który jest bardzo podobny do tego stosowanego w “Storage bee”. Podczas gdy “Storage bee” przenosi dwie skrzynki o wadze po 50 kilogramów, “Storage bull” transportuje również ciężkie palety dzięki nośności 1200 kilogramów.
Automatyzacja magazynów to kluczowy krok w kierunku nowoczesnego i efektywnego zarządzania logistyką, pozwalający na zwiększenie wydajności, obniżenie kosztów i poprawę konkurencyjności przedsiębiorstwa. Współczesne technologie umożliwiają wprowadzenie zaawansowanych systemów automatyzacji, które zwiększają efektywność, ograniczają koszty oraz minimalizują ryzyko ludzkich błędów.