PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Jest nowy najemca MLP Łódź. Już czeka na ukończenie magazynu

Kompleks adresowany jest głównie do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji

Bohnenkamp, dostawca opon i kół do zastosowań profesjonalnych, dołącza do grona najemców parku logistycznego MLP Łódź. Nowy najemca MLP Łódź będzie korzystał z ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni o powierzchni. Część magazynowa zostanie oddana do użytkowania pod koniec marca bieżącego roku. 

Nowy najemca w MLP Łódź

MLP Group zyskało nowego najemcę w centrum logistycznym MLP Łódź. Firma Bohnenkamp wynajęła ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni, z czego niemal 5,7 tysiąca metrów kwadratowych zostanie przeznaczone na cele magazynowe. Pozostałe 370 metrów kwadratowych będą wykorzystane jako powierzchnie socjalne i biurowe. Zgodnie z ustaleniami, przestrzeń magazynowa będzie gotowa do użytku pod koniec marca bieżącego roku, natomiast powierzchnia biurowa będzie dostępna na początku lipca. W procesie negocjacji nowy najemca MLP Łódź był reprezentowany przez agencję Axi Immo.

Czytaj też: Kolejny olbrzym na Lubelszczyźnie! I już ma 4 najemców!

Bohnenkamp to dostawca hurtowy opon, kół i części samochodowych do zastosowań profesjonalnych. W ofercie hurtowej dostawcy znajdują się opony i koła przeznaczone dla sektorów rolnictwa, leśnictwa, robót ziemnych, przemysłu, a także transportu ciężarowego, małych pojazdów i pojazdów specjalnych. Firma działa międzynarodowo, oferując obsługę i doradztwo w ponad 30 krajach Europy i Azji.

Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z nowym najemcą. Lokalizacja MLP Łódź w centralnej części naszego kraju jest doceniana szczególnie przez dystrybutorów i firmy logistyczne. Dzięki rozbudowanej sieci autostrad i dróg ekspresowych pozwala na sprawne poruszanie się we wszystkich kierunkach. Nasza oferta przyciąga również wysokim standardem powierzchni. Zgodnie z naszą strategią wszystkie powstające obiekty, są poddawane procesowi certyfikacji BREEAM. Stosujemy również rozwiązania mające pozytywny wpływ na środowisko naturalne i zwiększające komfort dla pracowników – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer w MLP Group S.A.

MLP Łódź uatrakcyjnia region pod względem inwestycji 

MLP Łódź to centrum logistyczno-dystrybucyjne, zlokalizowane w południowo-wschodniej części Łodzi, w dzielnicy Widzew, oddalonej zaledwie o 4 km od autostrady A1, łączącej Łódź z Trójmiastem, oraz około 20 km (10 minut) od autostrady A2 (Berlin-Poznań-Warszawa). Jednym z istotnych atutów jest bliskość komunikacji miejskiej. Projekt rozwija się na działce o powierzchni około 20,98 ha, a docelowo obejmie 86,8 tys. m2 powierzchni. Nowe centrum będzie powstawać z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju, a obiekty magazynowe zostaną poddane certyfikacji BREEAM. Kompleks logistyczny adresowany jest głównie do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.

Czytaj też: Budowlanka słabnie. Produkcja budowlano-montażowa spadła o 6,1% r/r

Wschodnia cześć Łodzi w okolicach al. Ofiar Terroryzmu to jedna z najstarszych i największych stref magazynowych w regionie Polski Centralnej. Klienci od lat doceniają tę lokalizację za szeroką ofertę dostępnych modułów, duże możliwości rozwoju, jak i położenie w pobliżu wjazdu na autostradę A1 – dodaje Jakub Wojtera, Starszy Doradca w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Panattoni z kolejną inwestycją na Pomorzu. Jest OLBRZYMIA!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button