Info z rynkuLotniczyMagazynyTransport

Ruszają pierwsze dostawy dronami! Urząd wydał zgodę

To pierwsze w Niemczech zezwolenie na komercyjne dostawy dronami

Niemiecki Federalny Urząd Lotnictwa wydał zezwolenie na pierwsze w tym kraju dostawy dronami. Firmy Third Element Aviation oraz Koerschulte Group z Lüdenscheid planują dostarczać do 80 paczek dziennie za pomocą dronów.

Pierwsze dostawy dronami w Niemczech

Producent dronów z Bielefeldu, Third Element Aviation, otrzymał razem z firmą Koerschulte Group z Lüdenscheid pierwsze w Niemczech zezwolenie na komercyjne dostawy dronami.

Lüdenscheid jest obecnie znany w Niemczech głównie jako miasto chaosu komunikacyjnego. Dlatego tym bardziej cieszę się, że możemy teraz rozwijać naszą linie lotniczą dronów, która po prostu omija wiele problemów – mówi z zadowoleniem Norman Koerschulte, dyrektor zarządzający Koerschulte Group.

Zgodnie z wolą partnerów projektowych w Lüdenscheid, z usług dostawczych będzie mogło skorzystać wiele firm, których dostawy często utykają w korkach na autostradach. Jak informuje Logistik Heute, w przypadku dronów firma dostarcza paczki w pełni zautomatyzowanym sposobem, unikając utrudnień drogowych i omijając objazdy.

W powietrzu leży przyszłość logistyki. Dostawy ostatniej mili, z powodu zatłoczonych ulic, placów budowy i ograniczeń prędkości, zawsze są najdroższe i najbardziej skomplikowane. Pięćdziesiąt metrów nad ziemią wszystko jest wolne od ograniczeń – mówi Marius Schröder, CEO startupu 3EA.

Ruszają pierwsze dostawy dronami. Urząd wydał zgodę
Third Element Aviation

Czytaj też: Niemiecki przemysł nurkuje! A już witał się z gąską…

Dostawy dronami usprawnią dostarczanie przesyłek

Zdaniem partnerów projektowych, cywilne obszary zastosowań dronów są szeroko zróżnicowane, od logistyki B2B po logistykę ratunkową.

Czytaj też: Transport materiałów medycznych dronem? Jest zgoda urzędu

Wykorzystywany przez firmę dron transportowy „AURIOL” lata w pełni zautomatyzowany i może unosić paczki o wadze do 6,5 kilograma. Jak informuje Logistik Heute, cztery akumulatory pozwalające na 45 minut lotu mogą być ładowane za pomocą energii odnawialnej, co ma uczynić dostawy bardziej zrównoważonymi niż dostawy drogowe. Według komunikatu, AURIOL lata z prędkością do 65 kilometrów na godzinę i jest wyposażony w spadochron dla bezpieczeństwa.

Współpraca z grupą Koerschulte to bardzo ważny krok w rewolucji branży logistycznej i wprowadzeniu dostawy dronów na co dzień. Jesteśmy na to gotowi – podkreśla Benjamin Wiens, dyrektor zarządzający Third Element Aviation.

Chiński gigant rozpoczyna globalną sprzedaż dronów dostawczych

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button