KolejowyTransport

Kolejne zamówienie na elektryki od Stadlera. Trafią za ocean

To pierwsze zamówienie tego rodzaju pojazdów w USA

Stadler dostarczy do Chicago swoje elektryczne pociągi. To pierwsze zamówienie tego rodzaju pojazdów w USA. Jednostki będą musiały sprostać surowym zimom w mieście.

Stadler ma kolejne zamówienie na elektryczne pociągi

Stadler Rail podpisał kolejną umowę w Stanach Zjednoczonych. Stadler dostarczy elektryczne pociągi firmie Metra, która prowadzi transport kolejowy w Chicago i okolicach. Do USA trafi aż 16 jednostek.

Czytaj też: Szwajcarzy zamawiają kolejne Stadlery. Pojadą do Włoch

To pierwsze zamówienie tego rodzaju pojazdów w USA. Ponadto Stadler dostosuje swoje elektryczne pociągi do surowych zim w Chicago. Jak informuje portal Zdopravy, pojazdy będą miały mocniejszą klimatyzację i ogrzewanie.

Będą to pociągi, które nie tylko zmniejszą wpływ na środowisko, ale również pomogą nam zapewnić więcej połączeń niż dotychczas. Na trasie obecnie kursują wagony dwupoziomowe ciągnięte przez lokomotywy spalinowe – powiedział dyrektor generalny firmy Metra,Jim Derwinski.

Metra planuje wykorzystać je na linii Rock Island Line. Firma zamówiła łącznie osiem dwuczłonowych jednostek, które mogą być później wydłużone o dwa wagony. Jednostki będą produkowane w USA.

Wodorówki też popularne

Stadler niedawno podpisał także umowę na dostawę pociągów wodorowych dla Kalifornii. Dla Stadlera jest to drugi kontrakt na pociągi wodorowe w Stanach Zjednoczonych. Zanim Kalifornia zamówiła FLIRTy, Stadler podpisał umowę z San Bernardino County Transportation Authority (SBCTA). Wartość kontraktu wynosi 80 milionów dolarów. Firma dostarczy cztery jednostki pociągów wodorowych agencjom ds. transportu stanu Kalifornia (California State Transportation Agency – CalSTA) oraz Caltrans.

Czytaj też: Największe gospodarki świata. W 2024 roku potęga USA pozostanie niezachwiana

Firma przeprowadziła intensywne testy pociągu wodorowego zarówno w Szwajcarii, jak i w Stanach Zjednoczonych. Ansgar Brockmeyer, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Stadlerze, zaznaczył, że USA stanowi odpowiedni rynek dla napędu wodorowego, ponieważ istnieje tu niewiele zelektryfikowanych linii kolejowych. Kalifornia liczy na zmniejszenie emisji związanych z transportem dzięki wprowadzeniu pociągów wodorowych. Jak informuje portal Zdopravy, pierwsza jednostka FLIRT H2 z kontraktu dla San Bernardino ma być gotowa do eksploatacji w przyszłym roku.

Stadler z kolejnym dużym zamówieniem na pół-elektryki!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button