IntralogistykaMagazyny

Firma rolnicza inwestuje krocie w nowoczesne centrum logistyczne

Firma podpisała umowę o współpracy z firmą Psb z Pirmasens

Firma Fricke Gruppe inwestuje 160 milionów euro w swoje nowe centrum logistyczne. Głównym celem koncepcji intralogistyki dla nowego centrum logistycznego w Tholey w Saarlandzie jest wysoki stopień automatyzacji we wszystkich obszarach magazynowych i procesach.

Fricke inwestuje w nowe centrum logistyczne

Dzięki budowie nowego centrum logistycznego w Tholey w Saarlandzie, Fricke Gruppe skorzysta z krótszych tras wysyłkowych, a w przyszłości z lepszego dostępu zwłaszcza do rynku francuskiego, południowo-niemieckiego oraz południowej Europy. Jak informuje portal Logistik Heute, firma podpisała umowę o współpracy z firmą Psb z Pirmasens.

Cieszy mnie, że znaleźliśmy odpowiedniego partnera w firmie Psb Intralogistics, z którą możemy zrealizować ten duży i wymagający projekt. Oprócz przekonującej koncepcji, kluczowym dla nas było także wysokiej jakości wykonanie. Większość elementów naszej przyszłej instalacji będzie projektowana, realizowana i programowana przez firmę Psb w Pirmasens, co zapewni nam niezbędną pewność planowania – mówi Hans-Peter Fricke, właściciel i dyrektor zarządzający Fricke Gruppe.

Fricke inwestuje miliony w nowe centrum logistyczne
Fricke Gruppe

Czytaj też: Norwegowie stawiają na roboty. Już pracują w magazynie

Firma stawia na automatyzację magazynów

Według informacji przedsiębiorstwa, kluczowym elementem koncepcji intralogistyki dla centrum logistycznego Tholey jest wysoki poziom automatyzacji we wszystkich obszarach magazynowych i procesach. Firma Psb planuje i realizuje systemy intralogistyczne na terenie Saary z dobrze zsynchronizowaną technologią systemową, sterowaniem i organizacją IT. Wartość tego zamówienia wynosi prawie 50 milionów euro.

Jak informuje portal Logistik Heute, łącznie Fricke Gruppe inwestuje 160 milionów euro w nowe centrum logistyczne. Pierwszy etap budowy i pierwsze operacyjne wykorzystanie instalacji intralogistycznych są zaplanowane na styczeń 2026 roku.

Czytaj też: Niemiecki przemysł leży! Produkcja spada trzeci kwartał z rzędu

Drugie centrum logistyczne Fricke Gruppe będzie miało powierzchnię użytkową wynoszącą ogółem 80 tysięcy metrów kwadratowych i będzie porównywalne pod względem powierzchni logistycznej z obecnym centralnym magazynem części zamiennych w Heeslingen. Według informacji przedsiębiorstwa, pojemność magazynowa i objętość przetwarzania w Tholey będą znacznie wyższe niż w Heeslingen, dzięki bardzo efektywnemu planowaniu instalacji.

Fricke Gruppe, założona w 1923 roku, działa w handlu częściami zamiennymi, maszynami rolniczymi, pojazdami użytkowymi i techniką ogrodniczą w 27 krajach w łącznie 84 lokalizacjach.

Astrid zajmie się zapasami. Gigant automatyzuje magazyny

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button