PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuIntralogistykaMagazynyPrzemysł 4.0

Amazon inwestuje grubą forsę w zautomatyzowaną logistykę

W tym roku fundusz ma się rozszerzyć, obejmując inwestycje w pojazdy autonomiczne

Amazon znów inwestuje w zautomatyzowaną logistykę. Dzięki funduszowi Amazon Industrial Innovation Fund gigant zainwestował w dwa nowe rozwiązania robotyczne.

Amazon inwestuje w zautomatyzowaną logistykę

Fundusz został uruchomiony w 2022 roku, a Amazon twierdzi, że od tego czasu zainwestował w prawie dziesięć różnych rozwiązań. Ostatnie inwestycje obejmują finansowanie dla firmy Rightbot, która opracowuje zautomatyzowany system do rozładunku kontenerów, oraz Instock, która stworzyła system robotycznej przechowalni i pobierania do zarządzania zapasami.

Czytaj też: Amazon z 10 mld zysku w IV kwartale i wprowadza rewolucję w e-commerce

Jak informuje portal Robotics and Automation, obecnie Amazon inwestuje w zautomatyzowaną logistykę, ale w tym roku fundusz ma się rozszerzyć, obejmując inwestycje w pojazdy autonomiczne i systemy dostaw ostatniej mili. Franziska Bossart, dyrektor Industrial Innovation Fund w firmie Amazon, powiedziała:

Nasza wizja przyspieszenia automatyzacji i innowacji w łańcuchu dostaw pozostaje kluczowym priorytetem, odblokowującym sposób lepszego dostarczania paczek klientom i poprawy warunków pracy pracowników. W tym roku chcemy dalej ugruntować pozycję Funduszu jako inwestora venture preferowanego dla innowacyjnych startupów w obszarze robotyki, obsługi zamówień i logistyki.

Amazon skupi się na sztucznej inteligencji

Jak informuje portal Robotics and Automation, Bossart przewiduje, że jednymi z głównych obszarów wzrostu inwestycji w tym roku będą sztuczna inteligencja (SI) i uczenie maszynowe.

Czytaj też: Największe gospodarki świata. W 2024 roku potęga USA pozostanie niezachwiana

Algorytmy umożliwiły nam opracowanie technologii, które potrafią przetwarzać duże ilości danych, podejmować decyzje i uczyć się na podstawie doświadczeń. Wierzę, że w 2024 roku zobaczymy powszechne zastosowanie tych inteligentnych systemów. Technologie automatyzacji świetnie radzą sobie z powtarzalnymi i przewidywalnymi zadaniami; dzięki nim pracownicy mogą przejmować nowe obowiązki. […] Od czasu wprowadzenia robotów Amazon stworzył setki tysięcy nowych miejsc pracy i ponad 700 kategorii nowych specjalistycznych stanowisk, które wcześniej nie istniały w firmie – dodała.

Wprowadzenie sztucznej inteligencji (AI) do magazynów i branży e-commerce stało się nieodłączną częścią współczesnej logistyki. To dynamiczne połączenie technologii umożliwia efektywne zarządzanie zapasami, optymalizację procesów oraz poprawę obsługi klienta.

Amazon znów stawia na AI! Sztuczna inteligencja opisze Ci produkt

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button