PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
IntralogistykaMagazyny

Austriacy zbudują Australijczykom nowy zautomatyzowany magazyn

Firma ma nadzieję na rozszerzenie operacji w przyszłości

Firma Knapp wybuduje nowy zautomatyzowany magazyn dla Super Retail Group. Nowy obiekt w australijskim Melbourne zostanie wyposażony w robotyczny system składowania, który zwiększy przepustowość.

Knapp inwestuje w zautomatyzowany magazyn

Austriacka firma logistyczna Knapp wybuduje nowy zautomatyzowany magazyn w Melbourne. Nowy obiekt będzie wykorzystywany przez Super Retail Group (SRG), jedną z największych sieci detalicznych w Australii i Nowej Zelandii, do dostaw dla czterech kluczowych klientów. Firma ma nadzieję na rozszerzenie operacji w przyszłości.

Chcemy, aby nasza sieć dostaw mogła rosnąć i wspierać nasz rozwój. Wprowadzenie automatycznej technologii do naszej sieci dostaw daje Grupie Super Retail dodatkowe możliwości w zakresie bezpiecznej i wydajnej przepustowości, aby sprostać wymaganiom naszych klientów – powiedział Patrick Fountain, dyrektor generalny strategii łańcucha dostaw w SRG.

Czytaj też: Rewolucja w intralogistyce? Czy robotyczny system podbije rynek?

Jak informuje portal Robotics and Automation, z powodu rosnącego deficytu przestrzeni budowlanej w Australii, zwłaszcza w gęsto zaludnionych obszarach takich jak Melbourne, SRG poszukiwała efektywnego projektu systemu, który maksymalnie wykorzystywałby dostępną przestrzeń.

Nowoczesny magazyn zwiększy ułatwi procesy dostawy

Rozwiązanie skupia się wokół OSR Shuttle Evo, zautomatyzowanego systemu składowania i kompletacji, który wykorzystuje mobilne roboty magazynowe. System składa się z siedmiu alejek i 90 000 miejsc składowania, został opracowany z myślą o przyszłym wzroście, ponieważ może zostać rozbudowany o dwie dodatkowe alejki.

Czytaj też: Gigant z Tajwanu opóźnia budowę fabryki czipów w USA. Chce zachęt od państwa

Jak informuje portal Robotics and Automation, zamówienia klientów są przetwarzane na 14 stanowiskach pracy goods-to-person z serii Pick-it-Easy od Knapp, co umożliwia pracownikom jednoczesne przetwarzanie czterech zamówień. Michael Kemeny, dyrektor zarządzający Knapp Australia, skomentował:

Głównym celem przy projektowaniu systemu było zoptymalizowanie rozmieszczania i przemieszczania produktów między obszarami automatycznej i ręcznej kompletacji. Nowe centrum dystrybucyjne ułatwi procesy dostawy, zwiększy efektywność i jakość, oraz zapewni lepszą obsługę klientów. Jesteśmy pewni, że dzięki rozwiązaniu automatyzacji Knapp, będziemy w stanie wspierać wzrost naszego biznesu, zoptymalizować nasze operacje i podnieść bezpieczeństwo naszych pracowników.

Amerykański operator dodał nowe magazyny za 2 miliardy dolarów!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button