Magazyny

Deweloper znów inwestuje w Małopolsce. Kraków zyska nowy obiekt

Panattoni planuje ukończyć nowy park przemysłowy w Krakowie najpóźniej do sierpnia przyszłego roku

Panattoni zainaugurował budowę City Logistics Kraków III, nowego projektu w granicach dawnej stolicy Polski. Panattoni przekazał, że nowy park przemysłowy w Krakowie będzie miał łączną powierzchnię 25 000 metrów kwadratowych. Choć budowa dopiero ruszyła, już wiadomo, że z powierzchni niemal 4500 metrów kwadratowych korzystać będzie firma Walraven.

Panattoni wybuduje kolejny park przemysłowy w Krakowie

W trzecim kwartale bieżącego roku, Panattoni zakończył budowę obiektu o powierzchni około 50 000 metrów kwadratowych, zlokalizowanego w okolicach Krakowa, przy czym kolejne 10 000 metrów kwadratowych było w fazie budowy. Teraz deweloper rozpoczął nowy projekt – City Logistics Kraków III. Panattoni planuje ukończyć nowy park przemysłowy w Krakowie najpóźniej do sierpnia przyszłego roku.

Po zrealizowaniu tej inwestycji zasoby miejskie stanowić będą blisko ¼ całego naszego małopolskiego wolumenu. To potwierdza jak ważnym ośrodkiem dla całego regionu jest Kraków. Miasto dzięki drugiej co do wielkości populacji w kraju, położeniu tranzytowemu wschód-zachód czy dostępowi do absolwentów takich uczelni jak AGH, UJ i Politechnika kwitnie i przyciąga międzynarodowy biznes. Naszym zadaniem jest stworzenie bazy nowoczesnej powierzchni przemysłowej, która dodatkowo stymuluje ten rozwój – komentuje FIlip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Czytaj też: Panattoni rozbuduje kompleks w Łodzi. Znamy już najemcę

Potwierdzeniem zainteresowania działalnością biznesową w Krakowie jest nawiązana umowa najmu między Panattoni a firmą Walraven. Walraven to producent i dostawca systemów mocowania instalacji używanych w branżach konstrukcyjnej, sanitarnej, wentylacyjnej i przeciwpożarowej. Obecnie firma posiada 9 zakładów produkcyjnych oraz lokalne spółki sprzedażowe na trzech kontynentach. W ramach City Logistics Kraków III polska spółka skorzysta z niemal 4500 metrów kwadratowych przestrzeni. Ten rozszerzony obszar magazynowy stanie się nową centralą firmy w Polsce, umożliwiając szeroką obsługę rynku krajowego oraz dalszą ekspansję w Europie. Nowa siedziba Walraven składać się będzie z części magazynowej oraz dwukondygnacyjnego biura.

Po raz kolejny potwierdza się, że Panattoni jest sprawdzonym partnerem przy strategicznych realizacjach. Pomimo ograniczonych zasobów gruntów w granicach aglomeracji, mogliśmy zaoferować doskonałą lokalizację w Krakowie, na czym klientowi szczególnie zależało. Nasz projekt doskonale spełnia potrzeby Walraven – dodaje FIlip Noworól.

Obiekt będzie eko

City Logistics Kraków III będzie zlokalizowany przy pętli autobusowo-tramwajowej Pleszów, co zagwarantuje pracownikom wygodne połączenie z centrum miasta. Dodatkowym atutem lokalizacji jest bliskość drogi S7, zapewniającej dogodne połączenia z miastami takimi jak Warszawa i Gdańsk. Nowy projekt oferuje atrakcyjne perspektywy zarówno dla dużych, międzynarodowych firm, jak i dla mniejszych, lokalnych przedsiębiorstw, które poszukują dostosowanej przestrzeni.

Obiekty City Logistics coraz częściej stają się nie tylko miejscem procesów logistycznych czy produkcyjnych, ale też showroomów, działów R&D, laboratoriów, całej administracji czy wreszcie siedzib głównych firm, co potwierdza Walraven. Jesteśmy pewni, że wszechstronny potencjał City Logistics Kraków III oraz jego bardzo wysoki standard ekologiczny, przyciągnie najemców z różnych branż – podsumowuje FIlip Noworól.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Panattoni podda nowy park przemysłowy w Krakowie certyfikacji środowiskowej z wykorzystaniem metody BREEAM. Deweloper zainstalował w obiekcie systemy inteligentnego zarządzania energią, wodooszczędną armaturę sanitarną oraz czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego. Firma planuje także wzmocnienie dachu w celu instalacji systemu fotowoltaicznego. Na obszarze parku deweloper zrealizuje nasadzenia drzew i krzewów, które zwiększą różnorodność ekosystemu, a także wprowadzi obszary z łąkami kwietnymi, które nie będą wymagały koszenia. Pracownicy obiektu będą mieli dostęp do stref relaksu, infrastruktury dla rowerzystów oraz stacji ładowania dla samochodów elektrycznych.

Ależ gigant! Panattoni buduje największy park City Logistics

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button