PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
IntralogistykaMagazyny

Sorter Ferag Skyfall zmieni oblicze branży? Wyznacza nowe standardy

Pouch sorter Ferag Skyfall to system częściowo lub w pełni zautomatyzowany

Zastosowanie zaawansowanej technologii sortowania Ferag Skyfall to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw z sektora CEP, zapewniające zwiększoną efektywność, precyzję i elastyczność. Nie ulega wątpliwości, że pouch sorter Ferag Skyfall może zmienić oblicze branży.

Sorter przyszłości Sorter Ferag Skyfall

Firmy zajmujące się transportem przesyłek o niewielkiej wadze i objętości (CEP) borykają się z różnorodnymi wyzwaniami związanymi z obsługą tego rodzaju przesyłek. To z kolei wpływa na różne aspekty ich działalności biznesowej. Aby skutecznie stawić czoła tym problemom, przedsiębiorstwa muszą korzystać z innowacyjnych technologii, efektywnych procesów logistycznych, starannej kontroli jakości i strategii skoncentrowanej na klientach. Stałe dostosowywanie się do zmieniających się warunków rynkowych i potrzeb klientów jest bowiem kluczowe dla utrzymania konkurencyjności w branży.

Istotny krok w kierunku automatyzacji i poprawy wydajności w branży stanowi wprowadzenie pouch sorterów. W czasach, gdy szybkie dostawy i ich sprawny przebieg, mają kluczowe znaczenie, innowacyjne rozwiązania stanowią krok w przyszłość dla całej branży. Co więcej, pozwalają one nie tylko na spełnianie, ale wręcz przewyższanie oczekiwań klientów. Pouch sorter Ferag Skyfall to system częściowo lub w pełni zautomatyzowany, opracowany do buforowania, sortowania oraz wewnętrznego transportu towarów. Bazuje na modularnej konstrukcji, gdzie paczki umieszczane są w indywidualnych kieszeniach, poruszając się po szynach między różnymi stacjami. Tutaj są buforowane, sortowane i przygotowywane do kolejnych etapów przetwarzania.

Czytaj też: Nowe centrum omnichannel przyspieszy dystrybucję w Lizbonie

Ferag Skyfall wyróżnia się spośród innych rozwiązań dzięki możliwości transportu ładunku o wadze do 15 kg na woreczek oraz obsłudze przedmiotów o wymiarach do 600 x 400 x 300 mm. Doskonale sprawdza się w sortowaniu i transporcie artykułów o zróżnicowanych opakowaniach, rozmiarach i masie. Co istotne, system pozwala na umieszczenie kilku przedmiotów w jednym woreczku i ich wspólne przetworzenie. Inteligentna konstrukcja woreczków Ferag umożliwia delikatny i bezpieczny transport nieopakowanych lub niefoliowanych tekstyliów. Przedni i tylni panel woreczka Ferag są usztywnione, co gwarantuje automatyczne otwieranie i zamykanie woreczka podczas transportu. To umożliwia łagodne przenoszenie produktu do otwartej torebki, a następnie automatyczne zamknięcie. Dodatkowo, specjalny zsyp podczas wyjmowania lub przekazywania optymalizuje proces transportu, minimalizując ryzyko zagnieceń i zapewniając efektywność logistyczną.

Szybko i wydajnie

Ferag Skyfall spełnia również wymagania maksymalnej wydajności. W tradycyjnych rozwiązaniach, woreczki sortujące poruszają się z ustalonego punktu na szynie w kierunku stanowiska pracy, gdzie mechanicznie są napełniane lub opróżniane jedna po drugiej. Po zakończeniu procesu, pracownik uwalnia torebkę do transportu za pomocą przycisku, jednocześnie podnosząc kolejny woreczek. Natomiast w przypadku woreczków Ferag, automatycznie i bez zakłóceń obracają się one w stronę pracownika przed jego stanowiskiem podczas procesu transportu. Operator szybko i ergonomicznie obsługuje worek, który obraca się w kierunku jazdy podczas przemieszczania.

Zalety tego inteligentnego rozwiązania są jasne: poza optymalną obsługą, funkcja ta eliminuje konieczność ręcznego zwalniania woreczków przez personel, skracając czas oczekiwania, zwiększając wydajność i umożliwiając obsługę do 1200 torebek na godzinę. Przy połączeniu Ferag Skyfall z zautomatyzowanymi przenośnikami lub stacjami wprowadzającymi, wydajność może wzrosnąć nawet do 1800 opakowań na godzinę. W takim przypadku przepustowość jest ograniczona jedynie wydajnością systemów innych firm, do których jest podłączony pouch sorter Ferag.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Większa prędkość i precyzja

Ferag Skyfall nie tylko wykazuje wysoką efektywność w sortowaniu w porównaniu do tradycyjnych systemów, ale także posiada zdolność buforowania przesyłek, optymalizując przestrzeń do czasu ich dalszego przetwarzania. Każda paczka jest dokładnie identyfikowana i zarządzana za pomocą technologii kodów kreskowych lub RFID, co ogólnie prowadzi do znacznej redukcji błędów i opóźnień w łańcuchu dostaw.

Dzięki modułowej budowie, sorter Ferag Skyfall umożliwia adaptację i rozbudowę systemów zgodnie z bieżącymi potrzebami. To pozwala firmom z sektora CEP elastycznie reagować na zmieniające się wymagania klientów i fluktuacje sezonowe. Integracja z Ferag Skyfall umożliwia uzyskanie dokładnych informacji o śledzeniu każdej przesyłki w czasie rzeczywistym, co pozwala klientom monitorować status dostaw i otrzymywać przejrzyste informacje o postępie.

Ferag specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach intralogistycznych dla branż takich jak produkcja, e-commerce i omnichannel, a także w automatyzacji poczty i 3PL. Rozwiązania oprogramowania i automatyki są rozwijane wewnętrznie i wdrażane przez własne zespoły. Ferag AG jest obecny w ponad 20 krajach poprzez swoje spółki handlowe i serwisowe, zatrudniając globalnie około 600 pracowników.

Automatyzacja w logistyce postępuje. Roboty są już “kolegami z pracy”

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button