PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuIntralogistyka

Nowe centrum omnichannel przyspieszy dystrybucję w Lizbonie

Nowe technologie zmieniają zakupy online.

Czy Ferag sprosta oczekiwaniom w zakresie intralogistyki, współpracując z Fnac Darty w Portugalii? Wdrożenie nowego centrum dystrybucyjnego omnichannel w Lizbonie stawia przed nimi wiele wyzwań. Czy uda im się zrealizować ambitne plany we współpracy z partnerami?

Nowe centrum dystrybucyjne omnichannel w Lizbonie

Ferag, szwajcarska firma specjalizująca się w dziedzinie intralogistyki, nawiązała współpracę z Fnac Darty. Jest to jedna z największych spółek w Europie zajmująca się dystrybucją produktów rozrywkowych, takich jak książki, elektronika użytkowa i sprzęt AGD. W ramach współpracy planują wdrożyć nowe centrum dystrybucyjne omnichannel w Lizbonie. Budowa obiektu rozpocznie się w kwietniu 2023, a oddanie do użytku planowane jest na wrzesień tego roku.

Jako integrator systemów, spółka Ferag będzie odpowiedzialna za planowanie, kontrolowanie i koordynowanie całego systemu logistyki magazynowej w nowym centrum dystrybucyjnym. Przy tym warto dodać, że współpraca z partnerami, jak TGW, Modumaq i Sealed Air, umożliwi stworzenie kompleksowego systemu spełniającego potrzeby Fnac Darty.

Czym charakteryzuje się centrum dystrybucyjne omnichannel?

Trzeba również dodać, że tak zwane „centrum omnichannel” to zaawansowane centrum dystrybucyjne, które integruje różne kanały sprzedaży i obsługi klienta. Celem tego podejścia jest zapewnienie spójnego, bezproblemowego doświadczenia dla klientów, niezależnie od tego, czy korzystają z zakupów online, w sklepie stacjonarnym czy przez telefon. W centrum omnichannel łączy się zarówno fizyczne, jak i cyfrowe aspekty logistyki, co pozwala na szybkie i elastyczne dostosowywanie się do potrzeb klientów oraz zmieniających się warunków rynkowych.

Nowa inwestycja będzie wyposażona w szereg nowoczesnych technologii, które mają na celu zwiększenie wydajności i efektywności obiektu. Zostanie tam zastosowany system STINGRAY od TGW oraz system przenośników od Interroll i Modumaq. Dodatkowo w obiekcie znajdzie się w pełni zautomatyzowany system pakowania IPack od Sealed Air.

Źródło: Ferag

Harmonogram i zarządzanie projektem Omnichannel

Ze względu na napięty harmonogram i globalne wyzwania związane z czasami dostaw, kluczowe staje się zarządzanie projektem, aby zakończyć go terminowo. Ferag będzie musiała wykazać się nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale również elastycznością oraz szybkością reakcji we wszystkich fazach projektu.

Poprzez kontynuację współpracy z Fnac Darty, szwajcarska spółka pragnie wzmocnić swoją pozycję na rynku. Realizacja nowego projektu ma na celu utrzymanie roli firmy jako jednego z kluczowych graczy w dziedzinie intralogistyki. Współpraca z jedną z największych europejskich spółek odpowiedzialnych za dystrybucję produktów rozrywkowych może otworzyć dla niej nowe horyzonty. Nie ma co zatem ukrywać, że działania te mogą przyczynić się do dalszego rozwoju firmy.

Czytaj również: Wymiana handlowa z Ukrainą. Kijów stał się 9. odbiorcą polskiego eksportu

Z tego powodu wyzwania związane z współpracą Ferag i Fnac Darty w Portugalii wymagają szczególnej uwagi. Kluczowe znaczenie będzie miało efektywne zarządzanie projektem oraz wykorzystanie doświadczeń zdobytych podczas poprzedniej współpracy. Niemniej jednak ostateczne rezultaty tej inwestycji oraz wpływ na dalszy rozwój obu firm poznamy we wrześniu 2023 roku.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button