KolejowyTransport

Deutsche Bahn prezentuje nowe wnętrze ICE. Ma być przytulniej

Ten sam rodzaj wnętrza pojawi się również w nowych jednostkach ICE L

Deutsche Bahn pokazał nowe wnętrze pociągów ICE 3neo. Nowy rodzaj wnętrza zostanie wprowadzony także w jednostkach ICE L.

Deutsche Bahn przedstawia nowe wnętrze ICE 3neo

Mniej więcej rok po dostarczeniu pierwszego pociągu ICE 3neo, Deutsche Bahn zaprezentowało pierwszą jednostkę z nowym wnętrzem, które ma być bardziej komfortowe niż dotychczas. Deutsche Bahn poinformował, że nowe wnętrze otrzymają wszystkie pozostałe 73 jednostki ICE3 neo, które Siemens Mobility dostarczy do 2028 roku. Jak informuje portal Zdopravy, ten sam rodzaj wnętrza pojawi się również w nowych jednostkach ICE L.

DB w komunikacie prasowym określa nowe wnętrza jako znaczącą innowację podnoszącą komfort podróży. Materiały obiciowe foteli zawierają 85 procent wełny. W pierwszej klasie są szare, a w klasie drugiej dominują odcienie niebieskiego. Z kolei w wagonie restauracyjnym są czerwone. Fotele zostały dodatkowo wyposażone w uchwyty na tablety i haczyki na płaszcze.

Podczas projektowania zwróciliśmy uwagę na prywatność i całkowicie nową koncepcję materiałów i kolorów – powiedział szef dalekobieżnych przewozów DB, Michael Peterson.

Deutsche Bahn prezentuje nowe wnętrze ICE 3neo. Ma być przytulniej
Deutsche Bahn

Czytaj też: Deutsche Bahn zbuduje nowy terminal intermodalny w Bawarii

Nowe wnętrze pociągów ICE 3neo

Jednym z istotnych kryteriów była także odporność na mechaniczne zużycie i działanie światła. Według danych DB, na jednym miejscu w pociągu ICE przeciętnie siedzi dziennie czterech pasażerów, co daje aż 1 500 osób rocznie.

Dzięki nowemu projektowi wnętrza pociągów podnosimy komfort podróży na nowy poziom. Dzięki nowym fotelom, większej prywatności oraz starannie dobranym materiałom i kolorom pasażerowie mogą poczuć się w pociągu jak w salonie, nawet przy prędkości 300 km/h – dodał Peterson.

Deutsche Bahn prezentuje nowe wnętrze ICE 3neo. Ma być przytulniej
Deutsche Bahn

Czytaj też: U sąsiadów inflacja poniżej 4%! Inflacja w Niemczech szybko spada

Jak informuje portal Zdopravy, DB zamówiło łącznie 90 jednostek ICE 3neo, pierwszą z nich odebrano pod koniec zeszłego roku. Jednostka, która została zaprezentowana to 17. pociąg. Według Michaela Petera, szefa Siemens Mobility, tempo dostaw wzrasta.

Od listopada co 16 dni z naszej fabryki w Krefeld będzie wyjeżdżać pełna ośmioczłonowa jednostka ICE 3neo – zapowiedział Peter.

Deutsche Bahn zamawia kolejne szybkie pociągi ICE

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button