PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
IntermodalnyKolejowyTransport

Deutsche Bahn zbuduje nowy terminal intermodalny w Bawarii

Obecny terminal prawdopodobnie zostanie zamknięty po uruchomieniu nowego obiektu w 2026 roku

W przyszłym roku Deutsche Bahn rozpocznie budowę nowego terminalu do przewozu towarów łączonymi środkami transportu. Deutsche Bahn postawi swój terminal intermodalny w Augsburgu-Gersthofen, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na ekologiczny transport towarów. Obecny terminal prawdopodobnie zostanie zamknięty po uruchomieniu nowego obiektu w 2026 roku.

Deutsche Bahn zbuduje terminal intermodalny

Deutsche Bahn (DB), działając na zlecenie rządu federalnego, planuje wybudować nowy terminal intermodalny do przewozu towarów łączonymi środkami transportu (terminal KV) w Augsburgu-Gersthofen. W tym celu DB wraz z rządem symbolicznie podpisały umowę finansową 17 lipca, co zostało ogłoszone publicznie przez Deutsche Bahn dopiero 15 września.

Jak informuje portal Logistik Heute, nowy terminal KV w Augsburgu-Gersthofen, zgodnie z prognozami na rok 2030, ma obsłużyć około 62 000 jednostek ładunkowych rocznie (np. kontenery, pojemniki wymienne). Pojemność tego terminala pozwala jednak na rozszerzenia przepustowości do nawet 105 000 jednostek ładunkowych rocznie.

Terminal KV zostanie wyposażony w cztery tory przeładunkowe o długości roboczej 700 metrów, dwa tory postojowe i jeden tor obchodowy, dwa żurawie bramowe oraz pojedynczy pas ruchu wjazdowego, pas załadunkowy i pas ruchu wyjazdowego dla ciężarówek. Terminal będzie połączony z Rangierbahnhof Augsburg poprzez południową bocznicę. Równolegle do autostrady A8 zostanie wybudowany północny tor wyjazdowy.

 

Czytaj też: Deutsche Bahn zamawia kolejne szybkie pociągi ICE

Prace rozpoczną się w przyszłym roku

Jak informuje portal Logistik Heute, prace budowlane rozpoczną się wiosną 2024 roku, obejmując przygotowanie terenu, prace ziemne i budowę podziemną. W 2025 roku rozpoczną się prace nad nawierzchnią i drogami, a także budowa budynku dyspozytorskiego i toru kranowego. Po dwóch latach budowy, w 2026 roku, przeprowadzone zostaną prace nad wyposażeniem technicznym, montażem żurawi i testami, zanim nowy terminal przeładunkowy zostanie ukończony i uruchomiony.

Czytaj też: Płaca minimalna w Niemczech obniżyła nierówności, a nie zatrudnienie!

Całkowity koszt inwestycji wynosi około 83 miliony euro. Unia Europejska sfinansuje 50 procent kosztów, co odpowiada około 38 milionom euro. Obecny terminal intermodalny w Augsburgu-Oberhausen osiągnął pojemność 25 000 jednostek ładunkowych i prawdopodobnie zostanie zamknięty po uruchomieniu nowego obiektu w 2026 roku.

Rusza austriacko-niemiecka współpraca! Przewoźnicy usprawnią usługi

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button