PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyInfo z rynkuLotniczyMorskiTransport

Deutsche Bahn sprzedaje DB Schenker! Kto kupi giganta?

Deutsche Bahn nabył DB Schenker w 2002 r, przez co spółka w 2007 r. stała się logistycznym oddziałem DB

Deutsche Bahn sprzedaje DB Schenker. Niemiecki gigant rozpoczął otwarty proces przetargowy dla potencjalnych oferentów. Warunkiem sprzedaży jest, aby była ona korzystna dla Deutsche Bahn z ekonomicznego punktu widzenia.

Deutsche Bahn sprzedaje DB Schenker

Przez wiele lat DB Schenker przyczyniał się bardzo pozytywnie do rozwoju ekonomicznego koncernu DB. Jednakże, zgodnie z komunikatem, filia DB potrzebuje w przyszłości większej ilości kapitału i elastyczności do własnego rozwoju. W grudniu ubiegłego roku Rada Nadzorcza Deutsche Bahn AG zleciła zarządowi DB zbadanie i przygotowanie sprzedaży do 100 procent udziałów w DB Schenker. Ostateczna decyzja dotycząca zbycia DB Schenker zostanie osobno przedstawiona Radzie Nadzorczej DB AG na końcu procesu sprzedaży i będzie wymagała jej ostatecznego zatwierdzenia. Proces ten zależy od sytuacji na rynkach finansowych.

Czytaj też: Deutsche Bahn prezentuje nowe wnętrze ICE. Ma być przytulniej

Jak informuje portal Logistik Heute, potencjalne dochody z ewentualnej sprzedaży zostaną w całości zatrzymane w koncernie DB, a większość z nich zostanie przeznaczona na redukcję zadłużenia. Deutsche Bahn przekonuje, że sprzedaje DB Schenker, aby przyspieszyć koncentrację firmy na jej głównym obszarze działalności i realizację strategii „Starke Schiene” (Silna Kolej). Deutsche Bahn podkreśla, że ​​po wielu już dokonanych lub umownie uzgodnionych sprzedażach biznesu DB na rynkach zagranicznych, oddzielenie się od DB Schenker będzie kolejnym dużym krokiem dla Grupy.

Kontrowersyjna działalność

DB Schenker jest aktywny we wszystkich istotnych obszarach rynkowych – transport lądowy, lotniczy i morski – oraz oferuje rozwiązania logistyczne o charakterze ogólnym i specjalistycznym. Jak informuje portal Logistik Heute, zatrudniając około 76 600 pracowników w ponad 1850 lokalizacjach w ponad 130 krajach, jest jednym z największych dostawców usług logistycznych na świecie.

Czytaj też: Deutsche Bahn mówi o byciu eko, a zużywa prąd z elektrowni węglowych

Deutsche Bahn nabył DB Schenker w 2002 r, przez co spółka w 2007 r. stała się logistycznym oddziałem DB. W ciągu ostatnich kilku lat Schenker doświadczył kilku kontrowersji. W 2016 roku firma została skazana za łapówkarstwo w Rosji, które miało miejsce w latach 2010-2012. Z kolei w 2020 roku firma została oskarżona o nieuczciwy dumping cenowy podczas pandemii Covid-19. Firma jednak cały czas zaprzecza tym ostatnim zarzutom.

Deutsche Bahn przygotowuje się do sprzedaży DB Schenker

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button