E-commerceIntralogistykaMagazyny

Marathon otwiera w Polsce nowe centrum e-commerce

Nowe centrum e-commerce jest usytuowane tuż przy wjeździe na drogę ekspresową S5 oraz autostradę A2

Firma Marathon International Logistics ukończyła swoje nowe centrum e-commerce w Polsce. Ten Nowy kompleks jest w stanie obsłużyć nawet 30 milionów przesyłek rocznie.

Marathon ukończył nowe centrum e-commerce

Firma Marathon International zakończyła budowę nowoczesnego i w pełni zautomatyzowanego kompleksu magazynowego o powierzchni 17 000 m2. W obiekcie znajduje się oddzielna przestrzeń rekreacyjna oraz 500 m2 przestrzeni biurowej.

Marathon International Logistics
Marathon International Logistics

Czytaj też: Magazyn 7R na Pomorzu w pełni wynajęty! Kto nowym klientem?

Główną zaletą dla Marathon jest lokalizacja nowego centrum e-commerce, które jest usytuowane tuż przy wjeździe na drogę ekspresową S5 oraz autostradę A2, łączące Trójmiasto z Wrocławiem oraz Warszawę z Berlinem. To pozwoli firmie na łatwy transport w dowolnym kierunku.

To dla nas niezwykle ważny krok w rozwoju naszej firmy. Oddanie centrum e-commerce pozwala nam świadczyć kompleksowe usługi dla naszych klientów: od magazynowania, konfekcjonowania, po transport. Dzięki automatyzacji procesów nasze centrum e-commerce jest w stanie obsłużyć nawet 30 milionów paczek rocznie – komentuje Emil Lisowski, CEO Marathon International Logistics.

Marathon International Logistics
Marathon International Logistics

Będzie ekologicznie

Budynek ma 20 metrów wysokości i posiada automatyczną strefę pakowania na sześciu poziomach, wraz z oddzielnym obszarem do przechowywania produktów na większej wysokości. Na dachu kompleksu zainstalowane zostały panele fotowoltaiczne, które umożliwiają pozyskiwanie energii ze słońca. W obiekcie będą realizowane procesy pick&pack, obsługa zwrotów, etykietowanie, copacking oraz przygotowywanie zestawów do wysyłki.

Marathon International Logistics
Marathon International Logistics
Marathon International Logistics

Czytaj też: Budownictwo w Polsce nadal w dobrej kondycji, ale szybko hamuje

Branża magazynowa odgrywa istotną rolę w globalnym łańcuchu dostaw, ale jednocześnie generuje znaczący udział emisji gazów cieplarnianych. W ostatnich latach pojawiło się coraz więcej inicjatyw mających na celu dekarbonizację tego sektora, a to z powodu zwiększającej się świadomości ekologicznej oraz rosnącej presji ze strony przepisów dotyczących ochrony środowiska. Jednym z kluczowych kroków w kierunku dekarbonizacji jest wprowadzenie bardziej zrównoważonych praktyk w zarządzaniu magazynami.

Marathon International Logistics
Marathon International Logistics

SEGRO Logistics Park Poznań wynajęty na dłużej. Firma przedłuża umowę 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button