PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyInfo z rynkuTransport

Rusza nowe połączenie z Chin do Pakistanu. To czas na rozwój

Uruchomienie nowego szlaku stanowi istotny krok we wzmacnianiu bezpieczeństwa szlaków logistycznych

CEVA Logistics rozpoczyna nową inicjatywę w zakresie międzynarodowych przewozów drogowych (TIR) w obszarze trasy prowadzącej z Chin do Pakistanu. Nowa trasa, w połączeniu z już istniejącym połączeniem Chin-Kirgistan-Uzbekistan, stworzy nowe trasy handlowe w obszarze Chin i Azji Środkowej. Nowe połączenie z Chin do Pakistanu przyczynia się do rozwoju handlu i oferuje korzyści firmom operującym w tym regionie.

Połączenie z Chin do Pakistanu oficjalnie otwarte

CEVA Logistics uruchomiło nowe połączenie drogowe z Chin do Pakistanu. Nowa trasa łączy dwie kluczowe lokalizacje, a mianowicie Kaszgar w Chinach i Islamabad w Pakistanie. Uroczyste otwarcie szlaku odbyło się we współpracy z Stowarzyszeniem Transgranicznego Handlu Elektronicznego Shenzhen (Shenzhen Cross-border E-Commerce Association). W trakcie ceremonii inauguracji, pięć ciężarówek z załadowanymi kontenerami o łącznej wadze 79 ton wyruszyło z Kaszgaru przez Hongqilaf, najwyżej położony port na świecie. W ciągu zaledwie czterech dni roboczych, pokonując trasę przekraczającą 1200 kilometrów, dotarły one do miejsca docelowego w Islamabadzie.

Czytaj też: Nowe połączenie kolejowe Chiny-Mongolia coraz bliżej 

Uruchomienie nowego szlaku transportowego (TIR) na trasie Chiny-Pakistan stanowi istotny krok w zwiększaniu różnorodności i wzmacnianiu bezpieczeństwa szlaków logistycznych, które biegną przez Korytarz Gospodarczy Chiny-Pakistan. Połączenie wzmocni również zaangażowanie Kaszgaru w inicjatywę „Jednego Pasa i Jednej Drogi”, której głównym celem jest rozwijanie lokalnego węzła logistycznego w Kaszgarze oraz tworzenie połączeń między Azją a Europą.

Oficjalne uruchomienie pierwszego połączenia w transporcie drogowym Chiny-Pakistan otwiera nowy rozdział w dywersyfikacji korytarzy logistycznych wzdłuż Korytarza Gospodarczego Chiny-Pakistan i wyznacza nowe ścieżki współpracy handlowej. Dzięki otwarciu nowego korytarza CEVA może zapewnić szerokiemu gronu klientów, w tym z branży e-commerce, bardziej elastyczne i wygodne globalne rozwiązania logistyczne – mówi Kelvin Tang, Global Cross-Border&Multimodal Leader and Greater China Ground & Rail VP, CEVA Logistics.

Rusza nowe połączenie z Chin do Pakistanu. Czas na rozwój regionalnego handlu 
CEVA Logistics

Nowa trasa kluczowa dla eksporterów

Wcześniej CEVA Logistics uruchomiła połączenie drogowe wzdłuż trasy prowadzącej z Chin przez Kirgistan do Uzbekistanu. Wprowadzenie tej trasy zostało uświetnione przejazdem sześciu ciężarówek, załadowanych różnymi komponentami przemysłowymi, częściami do samochodów i towarami konsumenckimi. Pojazdy z powodzeniem pokonały dystans wynoszący 1100 kilometrów, podróżując od Kaszgaru do Samarkandy w Uzbekistanie.

W Kaszgarze powstaje coraz więcej parków logistycznych, co oznacza, że nowa trasa przez CEVA będzie miała znaczący wpływ na korzyści, jakie uzyskają eksporterzy części samochodowych, gotowych pojazdów, towarów konsumenckich oraz branży e-commerce. CEVA prognozuje, że w miarę stabilizacji trasy Chin-Kirgistan-Uzbekistan, Kaszgar ma potencjał stać się głównym centrum konsolidacji transportu lądowego dla zachodnich Chin.

Czytaj też: Przełomowy czip Huawei. Chińczycy wymierzają policzek Stanom Zjednoczonym i obchodzą embargo

CEVA kontynuuje także rozwijanie swoich usług multimodalnych. W miarę postępów w infrastrukturze regionu, firma  planuje otwierać nowe, bezpośrednie połączenia. W obecnym harmonogramie przewiduje się zakończenie budowy Kolei Chiny-Kirgistan-Uzbekistan do roku 2025. Ta trasa będzie miała długość ponad 500 kilometrów, z czego ponad 200 kilometrów w Chinach, 250 kilometrów w Kirgistanie i 50 kilometrów w Uzbekistanie. Będzie to najkrótsza droga frachtowa, łącząca Chiny z Bliskim Wschodem i Europą.

Kolejowy ruch towarowy między Chinami a Rosją słabnie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button