PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyE-commerceTransport

Amazon wprowadzi pierwsze elektryczne ciężarówki w Indiach

W ramach pierwszego etapu Amazon wdroży 50 elektrycznych ciężarówek marki Eicher

Eicher i Amazon współpracują, aby wdrożyć na rynek kolejne elektryczne ciężarówki dostawcze w Indiach. Firmy planują wprowadzić w ramach operacji dostaw Amazon do 1000 elektrycznych ciężarówek w ciągu pięciu lat.

Eicher i Amazon wprowadzą elektryczne ciężarówki w Indiach

Współpraca między Eicher i Amazon stanowi istotny kamień milowy jeśli chodzi o pierwsze elektryczne ciężarówki, używane w operacjach dostaw Amazon w Indiach. Eicher Trucks and Buses, dział biznesowy spółki VE Commercial Vehicles Limited (VECV), ogłosił współpracę z firmą Amazon w celu dalszego wspierania elektryfikacji operacji dostaw średniego i ostatniego kilometra.

Czytaj też: Indyjski startup e-commerce zastąpił 90% personelu… botem AI

Plan zakłada wprowadzenie do operacji dostaw Amazona w ciągu najbliższych pięciu lat aż do 1000 nowoczesnych, zeroemisyjnych ciężarówek elektrycznych o różnych kategoriach ładowności. Pojęcie „średniego kilometra” odnosi się do etapu pośredniego transportu, w którym przesyłki są przenoszone między obiektami Amazona, natomiast „ostatni kilometr” to końcowy etap transportu, w którym paczki są dostarczane do klientów.

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z kluczowymi partnerami, aby prowadzić elektryfikację szerokiej gamy pojazdów w ramach naszych operacji dostaw. W tej skali nie istnieje ustalony plan przekształcenia floty, ale dokonujemy postępów dzięki współpracom takim jak ta, aby przekształcić naszą sieć. Nadal jesteśmy zaangażowani i dobrze realizujemy nasz cel zintegrowania 10 000 pojazdów elektrycznych do naszej floty dostawczej w Indiach do 2025 roku. Nadal zapraszamy innowatorów i dostawców rozwiązań w dziedzinie elektrycznej mobilności i zrównoważonego transportu do dołączenia do nas w przyspieszaniu dekarbonizacji branży logistycznej – wskazuje Abhinav Singh, Wiceprezes ds. Spełniania Zamówień Klientów, Usług Transportowych Amazona.

Czytaj też: Czy Polska prześpi negocjacje z Indiami?

Amazon promuje elektromobilność

W ramach pierwszego etapu Amazon wdroży 50 elektrycznych ciężarówek marki Eicher do dostaw średniego i ostatniego kilometra w głównych miastach, takich jak Delhi, Manesar i Gurugram, do końca 2024 roku. Elektryczne ciężarówki Eicher będą wyposażone w zaawansowane systemy cyfrowe i będą oparte na już istniejącej platformie pojazdów elektrycznych (EV) Eichera. Rozwiązanie usługowe uwzględnia również dostępność infrastruktury ładowania, wymagania operacyjne, ograniczenia czasu ładowania, pojemność baterii oraz ogólne strategie zarządzania energią floty.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą Amazon w ramach pilotażowych działań dotyczących dostaw e-commerce w Delhi, Manesar i Gurugram. Ta współpraca odzwierciedla nasze zaangażowanie w promowanie inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań oraz rozwijanie ekosystemu transportu o zerowej emisji – mówi Vinod Aggarwal, Dyrektor Zarządzający i CEO VECV.

W celu promowania elektromobilności w swojej sieci na terenie całego kraju, Amazon skutecznie wdrożył pojazdy elektryczne (EVs) w swojej flocie dostawczej za pośrednictwem partnerów świadczących usługi dostaw w ponad 400 miastach w Indiach. Współpraca między Amazonem a Eicherem wspiera zobowiązanie giganta e-commerce do osiągnięcia zerowych emisji dwutlenku węgla do roku 2040. Ta współpraca jest również przykładem wspólnego zobowiązania obu firm do napędzania innowacji i wykorzystywania zaawansowanych technologii w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości.

Pojazdy elektryczne nie były przyczyną pożaru na Fremantle Highway?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button