KolejowyTransport

Lipcowy rekord w PKP Intercity! Obsłużono blisko 6,5 mln pasażerów

W lipcu PKP Intercity obsłużyło rekordową liczbę pasażerów. Tegoroczny wynik, pod względem frekwencji, pobił nawet okres sprzed pandemii. Rekord w PKP Intercity powiązany jest z okresem wakacyjnym. 

Rekordowy lipiec w PKP Intercity – wysoka frekwencja

PKP Intercity chwali się rekordowym miesiącem pod względem liczby obsłużonych pasażerów. W minionym miesiącu z usług przewoźnika skorzystało blisko 6,5 mln pasażerów, a to oznacza wzrost o 34% względem analogicznego okresu sprzed pandemii. W ostatnim lipcu przed pandemią z usług PKP Intercity skorzystało 4,8 mln pasażerów. W minionym roku przewieziono natomiast 4,43 mln pasażerów, jest to wzrost o ok. 46%. Tegoroczny lipiec to najlepszy miesiąc w historii przewoźnika, jeśli chodzi o frekwencję.

Zobacz także: Rewolucja w PKP Intercity. Spółka wprowadza dynamiczne ceny biletów

Jak informuje PKP Intercity w oficjalnym komunikacie, każdego lipcowego dnia pociągami jeździło średnio 209 tys. pasażerów, na torach poruszało się zaś 436 pociągów. W siódmym miesiącu tego roku z nowej oferty tańszych biletów skorzystało w sumie 967 tys. osób.

Popularność kolei w Polsce wzrasta

Duży wpływ na popularność połączeń międzymiastowych niewątpliwie mają stosunkowo wysokie ceny benzyny. Ponadto w sierpniu przed długim weekendem uruchomiono dodatkowe składy pociągów i wydłużono relacje danych składów, które obsługują najpopularniejsze trasy wakacyjne. Niedawno wprowadzono również ofertę Taniej z bliskimi, która pozwala na zakup biletu ze zniżką sięgającą nawet 30%. Aby móc z niej skorzystać, należy podróżować w grupie od 2 do 6 osób. Rabat otrzymują wszyscy członkowie.

Zobacz także: Gospodarka Japonii budzi się po pandemii. Dlaczego ożywienie nastąpiło tak późno?

Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami, wkrótce PKP Intercity ma uruchomić kolejną ofertę zniżkową obowiązującą na bilety pociągowe. Przewoźnik podał, że od początku 2022 roku z usług skorzystało już 32 mln osób i jest to 15 mln więcej względem ubiegłego roku. To także wynik o 16% lepszy niż w analogicznym okresie przed pandemią. PKP Intercity liczy, że popularność kolei jako alternatywnego środka transportu będzie rosnąć w kolejnych latach (Więcej: Rekord na trasie Kraków-Katowice. Pociągiem szybciej niż samochodem!).

Czeski RegioJet może jeździć po Polsce! Częściowo, bo zagroziłby PKP

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button