PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynkuTransport
Gorące newsy

DHL podbije Turcję? Dostawca przejmuje znaną turecką firmę kurierską!

Połączenie sieci DHL eCommerce i MNG Kargo pozwoli firmie skorzystać z ogromnego potencjału wzrostu na tureckim rynku

Grupa DHL przejmuje turecką firmę kurierską MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş oraz udziały jej spółek zależnych. Połączenie sieci DHL eCommerce z lokalnym zasięgiem MNG Kargo pozwoli globalnej firmie logistycznej skorzystać z ogromnego potencjału wzrostu na tureckim rynku.

DHL przejmuje MNG Kargo

DHL przejmuje turecką firmę kurierską MNG Kargo. Firma jest jednym z wiodących dostawców usług kurierskich w Turcji, gdzie rynek paczek i e-commerce dynamicznie się rozwija.

Oprócz zdobycia czołowej pozycji na tym dynamicznie rozwijającym się krajowym rynku usług kurierskich, to przejęcie przyniesie Grupie DHL dodatkowe korzyści synergii – oświadczył globalny dostawca usług logistycznych.

DHL Group

Czytaj też: DHL walczy o odszkodowanie od aktywistów klimatycznych

Firma dodała, że jej klienci również skorzystają z tego przejęcia poprzez „unikalne oferty logistyczne” w Turcji oraz międzynarodowo, dzięki współpracy różnych działów DHL już obecnych w Turcji. Jak informuje portal Asia Cargo News, Tobias Meyer, dyrektor generalny Grupy DHL, powiedział, że obok zrównoważonego rozwoju, globalizacji i digitalizacji, e-commerce został zidentyfikowany jako megatrend w logistyce i dlatego stał się głównym obszarem w strategii Grupy DHL na lata 2025.

Dla usług logistycznych i zwłaszcza wolumenu przesyłek, e-commerce pozostaje jednym z największych motorów wzrostu. Dlatego nieustannie pracujemy nad rozszerzeniem naszej obecności w sektorze e-commerce, zarówno poprzez wzrost organiczny, jak i inorganiczy – dodał.

Meyer zauważył, że MNG Kargo doskonale uzupełnia portfolio biznesowe DHL i „pomoże w dalszym wzmocnieniu pozycji w tym sektorze”. Nowo nabyta sieć kurierska posiada 27 centrów sortowania na trasie przesyłek oraz ponad 800 oddziałów końcowego doręczenia we wszystkich istotnych miastach Turcji.

Rynek e-commerce w Turcji

DHL zauważyło, że rynek e-commerce w Turcji ma przed sobą dwucyfrowy wzrost w nadchodzących latach, znacznie wyższy niż na rynkach UE. Dodano, że połączenie sieci DHL eCommerce z lokalnym zasięgiem MNG Kargo pozwoli globalnej firmie logistycznej skorzystać z ogromnego potencjału wzrostu na tureckim rynku.

Priorytetem w DHL eCommerce jest zapewnienie naszym klientom niezawodnych, przystępnych cenowo i zrównoważonych usług dostawy. Przejęcie MNG Kargo wzmocni naszą sieć i pomoże nam połączyć klientów z rynkiem tureckim i odwrotnie – powiedział Pablo Ciano, dyrektor generalny DHL eCommerce.

Czytaj też: Bank Centralny Turcji podnosi stopy poniżej oczekiwań! Lira nie reaguje. Dlaczego?

Jak informuje portal Asia Cargo News, transakcja podlega teraz zatwierdzeniu przez Turecki Urząd ds. Konkurencji w zakresie kontroli koncentracji oraz zatwierdzeniu przez Turecki Urząd ds. Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych.

Oto największe firmy kurierskie na świecie. Czy jest tam InPost?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button