E-commerceIntralogistykaMagazyny

Poczta Polska inwestuje w gigantyczny sorter przesyłek za 120 mln PLN

Zwiększanie efektywności w sieci logistycznej.

Rozpoczął się montaż gigantycznego sortera do przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) w Poczcie Polskiej. Z wartością inwestycji wynoszącą 120 milionów złotych, ten krok stanowi istotną część strategii Spółki skierowanej na zwiększanie efektywności procesów logistycznych.

  • Inwestycja Poczty Polskiej: Montaż nowego sortera za 120 mln zł podnosi efektywność sieci logistycznej.
  • Technologia Cross-Belt: Nowy sorter pod Warszawą sortuje 15 tys. przesyłek na godzinę.
  • Modernizacja sieci: Poczta Polska modernizuje sieć, dodając nowe sortery w całym kraju.

Inwestycje Poczty Polskiej: priorytety i cele

Na obszarze ponad 11 hektarów, w miejscowości Ciemne koło Radzymina, Panattoni buduje nowy kompleks logistyczny Poczty Polskiej. Z łącznym obszarem inwestycji wynoszącym niemal 50 tysięcy m2, ten obiekt będzie obejmować hale magazynowe typu cross dock oraz powierzchnie magazynowo-operacyjne, na której zostanie zamontowany omawiany sorter.

Nie da się ukryć, że budowany kompleks logistyczny Poczty Polskiej ma strategiczne znaczenie. Ta rozległa inwestycja, poszerzając zdolności magazynowe Spółki, przede wszystkim wprowadza nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Czytaj również: Poczta Polska uruchomiła własne NFT. Rychło w czas…

Wdrożenie najnowszych trendów w logistyce przyczyni się do skrócenia czasu realizacji przesyłek i zwiększenia precyzji sortowania. Dodatkowo nowe technologie umożliwią łatwiejszą kontrolę nad procesami zachodzącymi wewnątrz magazynu.

Poczta Polska inwestuje w sorter w technologii Cross-Belt. Właściwości i funkcje

Technologia Cross-Belt, zastosowana w nowym sorterze Poczty Polskiej, to rozwiązanie znane na całym świecie ze swojej efektywności i niezawodności. Sorter, który ma kształt pętli, został skonstruowany tak, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej logistyki. Nowy sorter posiada sześć linii podawania automatycznego i sześć linii podawania ręcznego. To rozwiązanie technologiczne pozwoli na obsługę znacznej ilości przesyłek w krótkim czasie.

Ponad 300 ześlizgów w nowym sorterze zapewnia niezawodność w sortowaniu przesyłek do odpowiednich stref rozładunku, co gwarantuje płynność operacji. Cały system, zaprojektowany z myślą o optymalizacji pracy, obejmuje skanowanie kodów kreskowych, sortowanie i finalne ześlizgi. Dzięki temu, urządzenie ma potencjał osiągnąć imponujący poziom wydajności — aż 15 tysięcy przesyłek na godzinę.

Wszystko to sprawia, że taka wysoka efektywność przyczyni się nie tylko do usprawnienia obróbki przesyłek w lokalnym obszarze, ale również dodatkowo pomoże poprawić działania innych jednostek logistycznych Poczty Polskiej. W całym tym procesie istotną rolę odgrywa dostawca urządzenia, BEUMER Group Poland sp. z o.o.

Czytaj również: Poczta Polska utworzy na CPK hub przeładunkowy

Zastosowanie technologii CrossBelt przyniesie wiele korzyści. Przede wszystkim przyspieszy proces sortowania, a także zminimalizuje ryzyko błędów i uszkodzeń przesyłek. Przewiduje się, że uruchomienie urządzenia nastąpi w drugim kwartale 2024 roku. Ten krok stanowi element strategii Poczty Polskiej, której celem jest podniesienie standardów usług logistycznych, co z kolei powinno zwiększyć zadowolenie klientów.

Wpływ nowego sortera na sieć logistyczną Poczty Polskiej

W ramach realizacji celów związanych z modernizacją i umaszynowieniem sieci logistycznej Poczta Polska już w tym roku wprowadziła do użytku sorter w sortowni we Wrocławiu. Kolejne urządzenia zostaną uruchomione w sortowniach w Lublinie oraz Lisim Ogonie koło Bydgoszczy w trzecim kwartale bieżącego roku. Wdrażanie tych strategii umożliwi Spółce dalszy rozwój usług kurierskich i paczkowych, e-commerce oraz logistycznych, co jest jednym z głównych celów jej strategii na najbliższe lata.

Nowy sorter, poprawiając wydajność lokalnej sieci, odgrywa również kluczową rolę w usprawnieniu działania innych jednostek logistycznych Poczty Polskiej. Te modyfikacje znacząco wpłyną na proces sortowania przesyłek, co z kolei skróci czas dostawy. W efekcie te zmiany zdecydowanie podwyższą poziom satysfakcji klientów. W dłuższej perspektywie modernizacja sieci logistycznej stanowi klucz do podążania za rosnącym rynkiem e-commerce i zaspokajania potrzeb współczesnych odbiorców.

Poczta Polska idzie z duchem czasu? Inwestuje miliony w e-commerce

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button