IntralogistykaMagazyny

United Drug automatyzuje centrum dystrybucyjne w Dublinie

Budynek w Baldonnell to specjalnie zaprojektowany, klimatyzowany obiekt logistyczny

Firma United Drug z siedzibą w Dublinie postanowiła zautomatyzować swoje centrum dystrybucyjne w miejscowości Baldonnel w hrabstwie Dublin. Firma wdrożyła tam 21 autonomicznych robotów mobilnych (AMR) od firmy Locus Robotics.

United Drug automatyzuje swoje centrum dystrybucyjne

LocusBoty będą głównie skoncentrowane na „poprawie produktywności realizacji zamówień klientów”, ale United Drug oczekuje również, że AMR-y poprawią precyzję przy doborze towarów oraz bezpieczeństwo w miejscu pracy. Podobnie jak wiele innych firm, United Drug stoi przed wyzwaniem sprostania wzrostowi popytu na zamówienia online, jednocześnie borykając się z brakiem dostępnej siły roboczej. United Drug uważa, że automatyzując swoje centrum dystrybucyjne, będzie w stanie „zaspokoić rosnący popyt hurtowy i konsumencki na szybką, precyzyjną i kosztowo efektywną realizację zamówień”.

United Drug

Ta współpraca odzwierciedla nasze ciągłe zaangażowanie we wdrażanie innowacyjnych rozwiązań logistycznych, które wykorzystują zaawansowane technologie do rozwiązywania coraz bardziej skomplikowanych wyzwań związanych z realizacją zamówień. Na tym trudnym rynku pracy rozwiązanie Locus pomoże nam efektywnie optymalizować produktywność naszej obecnej siły roboczej, dzięki czemu będziemy mogli poprawić poziom obsługi klienta – mówi Paul Malone, Kierownik Operacji w UDD (Dystrybucja) i UDC (Konsumenci) w firmie United Drug Ireland.

Czytaj też: Całkowita automatyzacja magazynów w logistyce coraz bliżej

Automatyzacja w logistyce

Budynek w Baldonnell to specjalnie zaprojektowany, klimatyzowany obiekt logistyczny o powierzchni 118 000 stóp kwadratowych (10 962 metrów kwadratowych), otwarty w 2019 roku jako dodatkowa lokalizacja obok pierwszego obiektu w Citywest. LocusBoty są wykorzystywane w celu wsparcia działalności konsumenckiej United Drug. W kwietniu tego roku United Drug ogłosił, że jego spółka-matka będzie znana jako PHX Ireland Group Limited. Grupa składa się z United Drug, LloydsPharmacy Ireland i TCP Homecare.

United Drug

Jak informuje Logística Profesional, coraz więcej przedsiębiorstw planuje w pełni zautomatyzować swoje magazyny, aby zwiększyć wydajność w zarządzaniu dużymi ilościami zamówień, personalizacją produktów i częstymi zwrotami, aby sprostać potrzebom szybko rozwijającego się rynku. Według analizy sektorowej, 100% firm z branży kosmetycznej planuje całkowitą automatyzację swoich magazynów e-commerce w przyszłości. Ta tendencja wynika ze wzrostu popularności sprzedaży luksusowych produktów online w ciągu ostatnich lat.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Automatyzacja magazynów postępuje. Dlaczego firmy uważają, że jest istotna?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button