PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport
Gorące newsy

Nowozelandzka linia waży pasażerów przed lotem, bo są coraz grubsi

Air New Zealand przeprowadziło podobną akcję dwa lata temu, ale skoncentrował wówczas na pasażerach lotów krajowych

Nowozelandzka linia lotnicza Air New Zealand przeprowadza nietypowe badania wśród pasażerów. Air New Zealand waży pasażerów przed lotami międzynarodowymi. W okresie od 29 maja do 2 lipca przewoźnik chce ustalić wagę około 10 tysięcy pasażerów. Air New Zealand przeprowadziło podobną akcję dwa lata temu, ale skoncentrował wówczas na pasażerach lotów krajowych.

Air New Zealand waży pasażerów na lotnisku

Air New Zealand przekonuje, że waży pasażerów dla zapewnienia bezpieczeństwa lotów i efektywności operacji. Jak informuje portal Zdopravy, dane zdrowotne wskazują, że mieszkańcy Nowej Zelandii są coraz grubsi.

Ważymy wszystko, co wchodzi na pokład samolotu – od ładunku, przez jedzenie na pokładzie, po bagaż w przestrzeni ładunkowej. W przypadku klientów, załogi i bagażu kabinowego użyjemy średnich wag, które uzyskamy podczas przeprowadzania tych badań – powiedział specjalista ds. obciążenia samolotów, Alastair James.

Ważenie pasażerów odbywa się w hali lotniska w Auckland i jest dobrowolne. Według Jamesa, pasażerowie nie muszą się obawiać nadużycia czy dyskryminacji.

Wiemy, że stanie na wadze może być przytłaczające. Chcemy zapewnić naszych klientów, że nie ma żadnego widocznego wyświetlacza. Nikt nie widzi twojej wagi, nawet my. Jest to całkowicie anonimowe, a dane są zbierane w systemie – dodał James.

Czytaj też: Linie Qantas straciły przez COVID blisko 7 miliardów dolarów

Średnia waga pasażera

Jak informuje portal Zdopravy, Air New Zealand przeprowadziło podobną akcję dwa lata temu, ale skoncentrował wówczas na pasażerach lotów krajowych. Według agencji AP, linie lotnicze mają różne możliwości szacowania wagi pasażerów. Jedną z opcji jest przeprowadzanie badań, tak jak robi to Air New Zealand. Inną możliwością jest przyjęcie standardowej wagi określonej przez urząd do spraw lotnictwa cywilnego.

Obecnie, według urzędu, ustalona waga dla osób powyżej 13. roku życia wynosi 86 kilogramów, wliczając w to bagaż podręczny. Nowozelandzki urząd zmienił średnią wagę pasażerów w 2004 roku, zwiększając ją wtedy z 77 kilogramów. Dane zdrowotne pokazują, że Nowozelandczycy stają się coraz ciężsi. Według ostatniego krajowego badania zdrowia, odsetek otyłości u dorosłych wynosi 34 procent, podczas gdy rok wcześniej było to 31 procent.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Jak wojna na Ukrainie wpłynęła na światowe lotnictwo?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button