E-commerce

UPS zatrudni 100 tysięcy pracowników przed świętami

UPS zatrudni co najmniej 100 000 pracowników sezonowych przed sezonem świątecznym w tym roku. W krótkim komunikacie, gigant logistyczny z siedzibą w Atlancie przekazał, że ułatwił i przyspieszył proces zatrudniania, aby przyciągnąć więcej pracowników, ponieważ zbliża się do pracowitego sezonu.

UPS zatrudni dodatkowych pracowników

UPS zatrudni ponad 100 tysięcy pracowników, aby pomogli w obsłudze paczek podczas świątecznego szczytu w tym sezonie. To podobnie jak w sezonach świątecznych w latach 2021 i 2020. Ilość przesyłek w sezonie świątecznym zwykle wzrasta w październiku i utrzymuje się na wysokim poziomie do stycznia. Podczas gdy zakupy w Internecie spowolniły w porównaniu z okresem największej pandemii, nadal są powyżej historycznych norm.

Firma poinformowała w środę, że będzie oferować pracę w pełnym i niepełnym wymiarze godzin na stanowiskach sezonowych, głównie dla doręczycieli paczek, kierowców i pomocników kierowców. UPS promuje prace sezonowe jako stanowiska, które mogą prowadzić do całorocznego zatrudnienia. Według firmy, w ostatnich latach około 35% osób zatrudnionych na sezonowych stanowiskach związanych z obsługą paczek, zostało zatrudnionych na stałe.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Kierowcy sezonowi w UPS otrzymują wynagrodzenie od 21 dolarów za godzinę, a kierowcy ciągników siodłowych zarabiają nawet 35 dolarów za godzinę. Wynagrodzenie początkowe dla pracowników obsługi paczek może wynosić od 15 do 21 dolarów na godzinę.

Uczyniliśmy nasz proces rekrutacji tak prostym i łatwym, jak to tylko możliwe. Siłą UPS zawsze byli nasi ludzie i jesteśmy podekscytowani możliwością powitania nowych pracowników w naszym zespole, ponieważ dostarczamy to, co jest ważne dla naszych klientów w tym sezonie świątecznym – powiedział Nando Cesarone, wiceprezes wykonawczy i prezes US Operations.

Czytaj też: UPS kupi dodatkowe Boeingi. Gigant dostanie osiem 767 Freighter

Jak słabo obsadzone są sklepy?

Według Danelle McCusker Rees, prezesa ds. relacji z pracownikami w UPS, od wypełnienia wniosku online do otrzymania oferty pracy upływa zaledwie 25 minut. To o pięć minut mniej niż w zeszłym roku. Rees również rozpoczęła pracę w firmie jako pracownik sezonowy.

Rynek pracy pozostaje tak samo konkurencyjny jak w zeszłym roku – powiedziała Rees w wywiadzie dla Associated Press.

Pracodawcy w USA zwiększyli zatrudnienie w sierpniu o 315 000, czyli mniej więcej o tyle, ile oczekiwali ekonomiści, w porównaniu do średniej 487 000 miesięcznie w ciągu ostatniego roku. Stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych osiągnęła poziom 3,7%, czyli najwyższy od lutego. I choć setki tysięcy ludzi wróciło na rynek pracy, tak niektórzy nie znaleźli pracy od razu, co zwiększyło rządową liczbę bezrobotnych.

Czytaj też: Akcje UPS spadają – czy to koniec boomu na rynku e-commerce?

UPS odnotował wzrost sprzedaży pomimo spadku ilości przesyłek

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button