LotniczyTransport

Emirates SkyCargo chce podwoić zdolności przewozowe

W ciągu najbliższych 10 lat Emirates SkyCargo planuje zwiększyć swoją obecną pojemność dwukrotnie

Linie Emirates SkyCargo planują podwoić swoje zdolności przewozowe w ciągu najbliższych 10 lat. Firma podpisała dwie umowy leasingowe na Boeingi 747-F, co oznacza zwiększenie zdolności przewozowej cargo przewoźnika.

Emirates SkyCargo chce zwiększyć zdolności przewozowe

Według planów, flota Emirates do połowy 2030 roku będzie liczyć ponad 300 samolotów. Emirates SkyCargo zwiększy swoje zdolności przewozowe, korzystając z samolotów A350, A380, Boeingów 777 oraz specjalnych frachtowców.

Chociaż panująca na rynku niestabilność może powodować, że inni się wahają, Emirates SkyCargo przystępuje do działania i realizuje swoje plany. Prognozy średnio- i długoterminowe dla przewozów ładunków lotniczych na świecie wskazują na tendencję wzrostu w granicach 3-5%. W połączeniu ze strategią Dubaju dotyczącą podwojenia handlu zagranicznego, w którym logistyka multimodalna będzie odgrywała znaczącą rolę oraz aktywnością gospodarczą na rynkach w Zatoce Perskiej, Azji Zachodniej i Afryce, potencjał Emirates SkyCargo staje się ewidentny – mówi Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President, Emirates SkyCargo.

Linie dodały właśnie do swojej floty frachtowej dwa Boeingi 747-400F. Jako oddział cargo linii Emirates, przewoźnik planuje wzbogacić swoją flotę o łącznie 15 frachtowców. Aby osiągnąć ten cel, firma zamierza skorzystać z programu konwersji frachtowców oraz dokonać zamówień na nowe samoloty pasażerskie – Airbusy A350 (dostępne pod koniec 2024 r.) i Boeingi 777-X (w 2025 r.).

Dwa nowe wynajęte samoloty Boeing 747-F dadzą nam natychmiastową zdolność przewozową. Jednocześnie spodziewamy się dostaw pięciu nowych Boeingów 777F w 2024 i 2025 roku oraz dziesięciu Boeingów 777-300ER, które zostaną dostarczone w ramach naszego programu konwersji w ciągu najbliższych 5 lat. Szacujemy, że nawet te dodatkowe samoloty nie będą wystarczające. Do tego czasu będziemy dysponować infrastrukturą (konserwacje, naprawy i remonty), która pozwoli nam szybko i skutecznie zwiększyć skalę naszego programu konwersji frachtowców, gdyby zaistniała taka potrzeba ­– komentuje Nabil Sultan.

Czytaj też: Emirates SkyCargo dodają jedenasty frachtowiec Boeing 777

Nowe samoloty dla przewoźnika

W ciągu najbliższych 10 lat Emirates SkyCargo planuje zwiększyć swoją obecną pojemność dwukrotnie, wprowadzić ponad 20 nowych kierunków w swojej sieci frachtowej oraz udoskonalić usługi, co będzie możliwe dzięki wykorzystaniu ponad 300 samolotów szerokokadłubowych, w tym 777, 777-F, 747-F, A350 i A380. Dwa Boeingi 747-F zostały dodane do floty Emirates SkyCargo na zasadzie długoterminowego leasingu mokrego, w celu uzupełnienia floty obecnych 11 frachtowców Boeing 777. Maszyny będą latać do Chicago trzy razy w tygodniu oraz Hongkongu dziewięć razy w tygodniu.

Nowe samoloty oznaczają, że możemy rozszerzyć naszą sieć frachtową i wzmocnić więź z główną siatką połączeń Emirates. Nowy skład floty zapewnia również większą elastyczność, dzięki której możemy jeszcze lepiej spełniać potrzeby naszych klientów. Emirates SkyCargo inwestuje również w rozwój nowych produktów oraz przyspiesza digitalizację i innowacje technologiczne. Naszą ambicją jest przewodzenie na rynku w dostarczaniu specjalistycznych rozwiązań, które są szybkie, niezawodne, elastyczne i wydajne. Więcej o ekscytujących rozwiązaniach już w najbliższym czasie. Bądźcie na bieżąco – dodaje Nabil Sultan.

W zeszłym tygodniu Emirates SkyCargo uruchomiły nową kampanię reklamową, która pokazuje, jak działalność logistyczna przewoźnika poprawia funkcjonowanie świata. Kampania przedstawia różne scenariusze codziennych sytuacji, podkreślając jak kluczowa jest rola firmy w łączeniu ludzi i produktów na całym świecie. Celem reklamy jest pokazanie, że Emirates SkyCargo jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu logistycznemu i zapewnić najlepszą jakość usług.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Kolejne zamówienie na Boeingi. Pięć 777 trafi na Bliski Wschód

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button