LotniczyTransport

Dubajski przewoźnik odnotowuje rekordowy wielomiliardowy zysk 

Wyniki przewoźnika są o tyle imponujące, bowiem rok wcześniej dubajskie linie odnotowały stratę

Dubajski przewoźnik lotniczy Emirates osiągnął rekordowy zysk w wysokości 2,9 mld dolarów w roku finansowym kończącym się 31 marca 2023 roku.

Linie Emirates osiągnęły rekordowy zysk 

Linie Emirates powróciły po pandemii w imponującym stylu, odnotowując rekordowy zysk w wysokości 2,9 mld dolarów w roku finansowym kończącym się 31 marca 2023 roku. Jak informuje portal Simple Flying, jest to najwyższy zysk w historii linii lotniczej, przekraczający nawet wyniki z okresu przed pandemią.

Wyniki przewoźnika są o tyle imponujące, bowiem rok wcześniej dubajskie linie odnotowały stratę w wysokości 1,1 mld dolarów. Pomimo wzrostu kosztów operacyjnych o 57% rok do roku, całkowite przychody przewoźnika wyniosły 29 mld dolarów, co oznacza wzrost o 81% w porównaniu do 16 mld dolarów przychodów rok wcześniej.

Grupa Emirates ogłosiła ogólny zysk w wysokości 3 mld dolarów, wzmocniony zyskami w wysokości 90 mln dolarów ze swojego oddziału zajmującego się obsługą naziemną, dnata. 16% przychodów grupy pochodziło z Emirates SkyCargo. Dzięki silnej wydajności i wysokim przychodom, Grupa mogła również spłacić 817 mln dolarów swojego zadłużenia, które zaciągnęła podczas pandemii.

Jestem dumny z wyników Grupy Emirates za 2022-23 oraz naszego wkładu w przywracanie transportu lotniczego i turystyki, w tym w oszałamiający wzrost o 97% rok do roku w liczbie międzynarodowych podróżnych odwiedzających Dubaj w 2022 roku. Grupa jest największym graczem na rynku lotnictwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i obsługuje ponad 770 000 miejsc pracy oraz generuje szacunkowy wkład w PKB wynoszący ponad 47 mld dolarów. Z naszymi planami rozwoju i zgodnie z programem gospodarczym Dubaju D33, oczekujemy znacznego wzrostu naszego wkładu w PKB ZEA w ciągu następnej dekady poprzez bezpośrednie i pośrednie zatrudnienie, wydatki na łańcuch dostaw, wydatki turystyczne oraz korzyści handlowe związane z przepływem ładunków – świętował wyniki szef Emirates, szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

Czytaj też: Emirates SkyCargo chce podwoić zdolności przewozowe

Emirates zatrudnia ponad 100 tysięcy osób na całym świecie

Emirates odzyskał siłę po pandemii i jest teraz silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. W zeszłym roku przewiózł łącznie 43,6 miliona pasażerów, co stanowi wzrost o 123% w porównaniu z poprzednim rokiem. Jak informuje portal Simple Flying, w ubiegłym roku Emirates uruchomił bezpośrednie połączenia do Tel Awiwu (TLV), co stanowiło pierwszą w historii obsługę Izraela przez linię lotniczą. Po pandemii wznowiono także usługi do sześciu kolejnych destynacji.

Aby wesprzeć ten znaczący wzrost zysków, zarówno Emirates, jak i dnata przeprowadziły intensywne kampanie rekrutacyjne w roku 2022-23. Całkowita liczba pracowników Emirates Group wynosi teraz ponad 102 000 na całym świecie, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z poprzednim rokiem. Teraz, w obliczu niepewności światowej gospodarki i wysokich kosztów paliwa, pozostaje obserwować, czy linia lotnicza będzie w stanie utrzymać ten impet w nadchodzących miesiącach i latach.

Czytaj też: Prywatni pożyczkodawcy są potwornym zagrożeniem i kulą u nogi dla Afryki

Nowe połączenie Emirates. Pasażerowie polecą z Dubaju do serca Kanady

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button