PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Intralogistyka

STILL wprowadza na rynek nowy elektryczny wózek paletowy

Elektryczny wózek paletowy EXH 14/16 to kompaktowa wersja, która nadaje się do wąskich przestrzeni

STILL wprowadził na rynek nowy elektryczny wózek widłowy EXH 14-20 Plus o udźwigu do 2 ton. Dzięki bardzo kompaktowej konstrukcji wózek sprawdza się w niewielkich przestrzeniach. Jak wskazuje portal Logística Profesional, wprowadzony na rynek model ma łatwo dostępny akumulator litowo-jonowy i wbudowaną ładowarkę.

STILL prezentuje nowy elektryczny wózek paletowy EXH 14-20 Plus

STILL zapewnia, że elektryczny wózek paletowy EXH 14/16 idealnie nadaje się do wąskich przestrzeni. Wózek posiada zintegrowany ekran przy kierownicy, co ułatwia przeglądanie informacji o pojeździe. Jak wskazuje Logística Profesional, nisko osadzona rama dyszla zwiększa bezpieczeństwo i ergonomię pracy kierowcy, a aktywna belka chroniąca nogi zapewnia bezpieczeństwo w przypadku wstrząsów czy kolizji.

Natomiast model EXH 14-20 Plus został zaprojektowany w celu ułatwienia operacji magazynowych. Przy wymiarach podwozia do 429 mm akumulator tego wózka jest znacznie bardziej kompaktowy. Rozwiązanie osiągnięto dzięki nowej koncepcji skrzyni akumulatorowej zaprojektowanej specjalnie dla akumulatorów litowych. Dzięki takiej konstrukcji możliwa jest praca z akumulatorami o pojemności do 3,6 kWh, co daje do 11 godzin autonomii w zależności od zastosowania.

Czytaj też: Rocla wprowadza na rynek zautomatyzowany wózek magazynowy

Innowacyjne rozwiązania i duża wydajność

Kierownica zapewnia łatwy dostęp oburącz do wszystkich elementów sterujących podnoszeniem i opuszczaniem palet. Nowy ekran LED zapewnia lepszą widoczność, ponieważ znajduje się bliżej linii wzroku kierowcy. Kolorowy ekran dotykowy oraz funkcje kontroli dostępu z kodem PIN dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo podczas użytkowania.

STILL EXH 14-20 Plus posiada tryby pracy BOOST, ECO i BlueQ, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo wybrać opcję, która najlepiej odpowiada ich potrzebom. Posiada również zintegrowaną ładowarkę, która współpracuje z akumulatorami litowymi i kwasowo-ołowiowymi, co poprawia wydajność, ale także sprawia, że ​​proces załadunku jest prostszy i bardziej intuicyjny dla użytkownika.

Dzięki trójkołowej konstrukcji EXH 14-20 Plus z łatwością pokonuje przeszkody. Aby zmniejszyć zużycie maszyny i zwiększyć jej trwałość, potrójne koła z zaawansowaną technologią EXH umożliwiają płynne i łatwe przesuwanie po wszystkich powierzchniach. Jak wskazuje portal Logística Profesional, jeśli maszyna przypadkowo uderzy w nogę użytkownika, system natychmiast się zatrzyma, zmniejszając ryzyko obrażeń. Ta funkcja zapewnia użytkownikom większy spokój podczas codziennych operacji.

Czytaj też: Deutsche Bank chyli się ku upadkowi! CDSy rosną do rekordowego poziomu

Niemiecki operator uruchomił pionierskie centrum logistyczne w Hiszpanii

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button