Magazyny

Nowy magazyn w Konstantynowie Łódzkim dla producenta tworzyw

Nowy magazyn w Konstantynowie Łódzkim zostanie wyposażony w przestrzeń o łącznej powierzchni 2,5 tys. mkw.

W Konstantynowie Łódzkim, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, realizowana jest nowa inwestycja przemysłowa. Commercecon, firma zajmująca się budową obiektów magazynowych i produkcyjnych, jest generalnym wykonawcą nowoczesnej hali magazynowej dla Geplastyk Polska Sp. z o.o., producenta komponentów z tworzyw sztucznych dla różnych branż przemysłowych. Nowy magazyn w Konstantynowie Łódzkim będzie miał całkowitą powierzchnię 2,5 tys. mkw., która będzie służyła jako zaplecze logistyczne dla pobliskiej fabryki firmy.

Powstanie nowy magazyn w Konstantynowie Łódzkim

Geplastyk jest częścią hiszpańskiego holdingu Construcciones Grávalos, który powstał w 1946 roku. Firma działa w Polsce od 2005 roku i posiada zakład produkcyjny w Rąbieniu koło Łodzi, w którym wytwarzane są elementy z tworzyw sztucznych dla różnych gałęzi przemysłu, w tym dla sektora motoryzacyjnego i AGD. Wybór tej lokalizacji nie jest przypadkowy, ponieważ Łódź od lat jest jednym z największych ośrodków produkcji dużych urządzeń gospodarstwa domowego w Polsce. W mieście znajdują się fabryki światowych koncernów, takich jak BSH, Whirlpool czy Miele, a także infrastruktura drogowa umożliwia optymalizację procesów logistycznych dla dostaw na terenie kraju i za granicą.

Nowy magazyn w Konstantynowie Łódzkim zostanie wyposażony w przestrzeń o łącznej powierzchni 2,5 tys. mkw., a wysokość hali wyniesie 12 metrów. Oprócz przestrzeni magazynowej, obiekt będzie posiadał również część socjalną i pomieszczenia techniczne.

Ostatnie lata to szybki rozwój naszej działalności w Polsce. Systematyczny rozwój nowych projektów oraz rozszerzające się portfolio klientów sprawiły, że podjęliśmy decyzję o budowie hali magazynowej, która będzie zapleczem logistycznym dla znajdującego się w Rąbieniu naszego zakładu produkcyjnego. Cieszę się, że nowy obiekt wybuduje nam generalny wykonawca Commercecon, który nie dość, że ma świetną opinię na rynku, to jest też naszym sąsiadem. Nie mam więc wątpliwości, że będzie to bardzo udana współpraca – mówi Magdalena Bukarewicz, Dyrektor Zakładu Geplastyk Polska Sp. z o.o.

Czytaj też: Kuehne+Nagel otwiera magazyn multi-user w Chorzowie

Zaprojektuj i wybuduj

Hala dla firmy Geplastyk jest budowana w ramach systemu „Zaprojektuj i wybuduj„, który polega na powierzeniu jednemu wykonawcy wykonania zarówno projektu, jak i prac budowlanych.

Bardzo lubimy taką formułę współpracy. Dzięki niej możemy zaproponować inwestorowi w pełni spersonalizowane rozwiązania, idealnie dopasowane do jego wymagań – zarówno w kwestiach projektowych, jak i doboru rozwiązań technologicznych oraz materiałów budowlanych. Na co dzień realizujemy projekty budowlane w całej Polsce, ale współpraca z inwestorem z naszej okolicy jest dla nas bardzo miłą perspektywą. Myślę, że będzie to najlepiej doglądana nasza budowa, w końcu widzimy ją wprost z okien naszego biura – mówi Beata Kwiecień, Kierownik Kontraktu w Commercecon.

Commercecon

Firma Commercecon pełni rolę głównego wykonawcy w ramach inwestycji, co oznacza, że odpowiadała za przygotowanie wymaganych dokumentów oraz uzyskanie pozwolenia na budowę, co jest niezbędne do rozpoczęcia procesu budowlanego. Prace budowlane właśnie się rozpoczęły. Dodatkowo, firma będzie odpowiedzialna za zagospodarowanie terenu wokół budynku, w tym wybudowanie zbiornika przeciwpożarowego, wytyczenie miejsc parkingowych oraz wykonanie nasadzeń. Hala ma zostać oddana do użytku w październiku tego roku.

Commercecon
Commercecon

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Całkowita automatyzacja magazynów w logistyce coraz bliżej

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button