PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Lotnisko w Hamburgu spodziewa się tłumów na Wielkanoc

Lotnisko posiada dwa główne terminale, które obsługują zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe

Lotnisko w Hamburgu spodziewa się w tegorocznym okresie wielkanocnym dużego napływu pasażerów. Według szefa lotniska, Michaela Eggenschwilera, port lotniczy obsłuży w tym okresie około 270 000 pasażerów tygodniowo.

Lotnisko w Hamburgu liczy na duży przypływ pasażerów 

To prawie tyle samo pasażerów, co latem zeszłego roku, kiedy to w lipcu lotnisko w Hamburgu obsługiwało 280 000 podróżujących tygodniowo. Jak informuje portal Aero, aby poradzić sobie z takim napływem podróżnych, lotnisko w coraz większym stopniu polega na technologii.

Eggenschwiler wskazał na automaty do nadawania bagażu i odprawy. Według rzeczniczki lotniska w Hamburgu już co trzecia walizka jest przekazywana w ten sposób. Po raz pierwszy w okresie wielkanocnym podróżni będą mogli również bezpłatnie zarezerwować stałe 15-minutowe sloty na kontrolę bezpieczeństwa online przed odlotem. Ponadto czas oczekiwania będzie widoczny online.

Czytaj też: Ceny transportu w Niemczech odnotowały gwałtowny wzrost

Lotnisko ma problem ze znalezieniem nowych pracowników

Lotnisko chce również zwiększyć zatrudnienie, ale ma problem ze znalezieniem nowych pracowników, głównie do obsługi naziemnej oraz działu technologii i konserwacji. Jak informuje portal Aero, z uwagi na braki kadrowe do pomocy przy kontrolach bezpieczeństwa zostaną skierowani pracownicy biurowi, którzy wcześniej przejdą szkolenie. Port lotniczy zatrudnia obecnie nieco poniżej 1 800 osób.

Lotnisko w Hamburgu (HAM), znane również jako Flughafen Hamburg, to jedno z najważniejszych lotnisk w Niemczech. Zlokalizowane jest około 8 km na północny zachód od centrum Hamburga i obsługuje około 17 milionów pasażerów rocznie.

Lotnisko posiada dwa główne terminale, które obsługują zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe. Port lotniczy oferuje bezpośrednie połączenia do ponad 120 miejsc na całym świecie, w tym do wielu miast w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Oferuje również wiele połączeń krajowych, w tym do Berlina, Monachium i Frankfurtu.

Czytaj też: Berlin zadecydował. Nie będzie bardziej rygorystycznych celów klimatycznych

Boeing wznawia dostawy Dreamlinerów. 787 trafił do Lufthansy

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button