LotniczyTransport

Islandzki przewoźnik PLAY odbył swój pierwszy lot do Warszawy

Warszawa jest jednym z wielu nowych celów podróży w nowej siatce połączeń PLAY

Islandzki przewoźnik PLAY wykonał inauguracyjny lot do Warszawy, która jest jednym z wielu nowych celów podróży, w jego letnim rozkładzie lotów.

PLAY i pierwszy lot do Warszawy

PLAY przeprowadził inauguracyjny lot do Warszawy swoim czerwonym Airbusem A320neo. Maszyna wylądowała na lotnisku Chopina w Warszawie (WAW) wczesnym wieczorem 3 kwietnia. Loty do Polski, z głównego węzła przewoźnika na międzynarodowym lotnisku w Keflaviku (KEF), będą odbywać się dwa razy w tygodniu aż do końca października. Jak informuje portal Simple Flying, Warszawa jest jednym z wielu nowych celów w nowej siatce połączeń PLAY w tym sezonie letnim. Później islandzki przewoźnik rozpocznie loty również do Porto (OPO), a w czerwcu uruchomi kolejne trasy, w tym do Aten (ATH) i Wenecji (VCE).

Bilety na trasę z Keflaviku do Warszawy można było zakupić już w grudniu 2022 roku, a wówczas dyrektor linii, Bigir Jónsson, powiedział:

Warszawa będzie dobrym uzupełnieniem naszej sieci połączeń w 2023 roku. To piąty nowy cel, który ogłosiliśmy w ostatnich tygodniach. Wcześniej dodaliśmy Ateny, Porto, Hamburg i Sztokholm. Dzięki czterem nowym samolotom Airbus A320/321neo w naszej flocie, która w przyszłym roku będzie miała 10 maszyn, umożliwimy większej liczbie osób zakup tańszych biletów i wydanie zaoszczędzonych pieniędzy podczas podróży.

Czytaj też: Lotnisko w Hamburgu spodziewa się tłumów na Wielkanoc

Strategia ekspansji działa

Lot do stolicy Polski odbył się samolotem Airbus A320neo o numerze rejestracyjnym TF-PPB, który został dostarczony do PLAY w październiku 2020 roku. Pierwszy samolot wystartował z 4-minutowym opóźnieniem o godzinie 14:54, kierując się na wschód, przez północny Atlantyk. Lot do Warszawy trwał cztery godziny i pięć minut. Jak informuje portal Simple Flying, we flocie PLAY znajduje się pięć Airbusów A320neo i trzy Airbusy A321neo, a kolejne samoloty, po jednym z każdego typu, są w trakcie zamówienia. Samoloty te pomieszczą odpowiednio 174 i 214 pasażerów w konfiguracji ekonomicznej.

Linie lotnicze rozpoczęły działalność dopiero w czerwcu 2021 roku, ale ich strategia ekspansji najwyraźniej już działa. Tegoroczny luty był rekordowym miesiącem dla PLAY, a linia lotnicza odnotowała najwyższą sprzedaż. Połączenia PLAY do Warszawy będą realizowane dwa razy w tygodniu według następującego rozkładu:

Numer lotu Trasa Wyjazd Przyjazd Częstotliwość
OG504 KEF-WAW 14:50 20:55 pon., pt
OG505 WAW-KEF 21:55 00:15 (+1 dzień) pon., pt

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Islandzki PLAY zatrudni ponad 200 nowych stewardes i pilotów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button